Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 lutego 2019
Koło Przewodników PTTK im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu zaprasza do udziału w kolejnej, ciekawej wycieczce. Tym razem będzie to wizyta w dwóch budynkach poklasztornych: bernardynków i dominikanów. To niecodzienna okazja do poznania historii i tych wyjątkowych zabytków i zwiedzenia ich wnętrz, które na co dzień, nie są udostępniane turystom.
Budynek dawnego klasztoru bernardyńskiego, obecnie znajduje się w rękach prywatnych. Do niedawna wykorzystywany był jako siedziba Kolegium Nauczycielskiego i Kolegium Języków Obcych. Wiosną ma on zostać poddany nowej adaptacji. To ostatnia okazja do tego, aby zobaczyć jego wnętrze w niezmienionej, klimatycznej formie.

Więcej o klasztorze bernardynów w Łowiczu na stronie: http://lowiczanin.info/wiki/index.php?title=Dawny_klasztor_bernardyn%C3%B3w

W budynkach dawnego klasztoru dominikanów mieści się obecnie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu. Wcześniej wykorzystywane były m.in. jako koszary 10 Pułku Piechoty w Łowiczu, stacjonującego w Łowiczu w przed wybuchem wojny w 1939 r.

Więcej o klasztorze dominikanów w Łowiczu na stronie: http://lowiczanin.info/wiki/index.php?title=Dawny_klasztor_dominikan%C3%B3w

Wycieczka zorganizowana zostanie w niedzielę, 24 lutego 2019 r. o godz. 13:00. Zbiórka przed klasztorem dominikanów przy ul. Podrzecznej. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Wydarzenie wpisywać się będzie w Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, który przypadać będzie, 21 lutego.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]