Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Blog - Newsy
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 września 2017
Wigry i Augustów w północno-wschodniej Polsce oraz Wilno i Troki na Litwie – to główne cele 5-dniowej wycieczki słuchaczy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na którą wyjechała prawie 40-osobowa grupa w dniach 11 – 14 września 2017 r.
Pierwsza część tej wycieczki to wyprawa na tereny Zielonych Płuc Polski w pobliżu Wigierskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Po obejrzeniu malowniczych widoków nad jeziorem Wigry i Kanałem Augustowskim turyści z Łowicza odwiedzili Litwę, a w niej niepowtarzalne miejsca w Wilnie i Trokach ważne także dla historii Polski. Cmentarz na Rossie, Cmentarz Wojskowy z 1920 r. i Mauzoleum Matka i Serce Syna (1936 r.), gdzie pochowana jest Maria z Bilewiczów Piłsudska i serce jej syna – Marszałka Józefa Piłsudskiego, Ostra Brama, Uniwersytet Wileński, Muzeum – mieszkanie Adama Mickiewicza – to tylko niektóre z odwiedzonych miejsc w Wilnie. Z kolei w Trokach atrakcją okazał się Zamek Wielkich Książąt Litewskich na jeziorze Galwe.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]