Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Miasta partnerskie
Łowicz prowadzi szeroką współpracę z sześcioma miastami partnerskimi. Są to: Colditzv(Niemcy), Lubliniec, Soleczniki (Litwa), Reda, Saluzzo (Włochy) oraz Montoire-sur-le-Loir (Francja). Współpraca ma charakter kulturalny, społeczny, gospodarczy i turystyczny.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 lutego 2014, 15:00
Muzeum w Łowiczu zaprasza na kolejną, ciekawą wystawę. Tym razem będzie to prezentacja malarstwa łowickiego artysty plastyka Jerzego Dołhania. Wernisaż wystawy pt. „W labiryncie barw” odbędzie się w sobotę 15 lutego o godz. 15.00. Na wystawie zostanie zaprezentowanych ponad 50 prac, w większości powstałych w ostatnim czasie. Prace w muzeum, będzie można oglądać do 23 marca 2014 r.

Jerzy Dołhań ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, następnie Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1975). W latach 1975 – 2000 projektant i dekorator w Zakładach Przemysłu Pończoszniczego Syntex w Łowiczu. Nauczyciel plastyki w Szkole Pijarskiej, wykładowca historii sztuki w Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu. W latach 1999 - 2012 kierował ośrodkiem Warsztat Terapii Zajęciowej w Parmie. Prowadzi zajęcia plastyczne z grupą dzieci „Akwarelki” działającą przy Łowickim Ośrodku Kultury.

Zajmuje się malarstwem olejnym, rysunkiem, grafiką. Zainteresowanie twórcze Jerzego Dołgania są szerokie. Jego prace przedstawiają pejzaże w różnych porach roku (malowane z natury bądź odtwarzane z fotografii), martwe natury. Tworzy również prace abstrakcyjne. Stosuje zróżnicowaną kompozycję oraz gamę kolorystyczną – od chłodnych zieleni, błękitów w pejzażach, po zdecydowaną czerwień w pracach nieprzedstawiających.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]