Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 czerwca 2021
Klub Turystyki Kajakowej „Tratwa”, działający przy łowickim PTTK, wzorem lat ubiegłych organizuje bezpłatne warsztaty kajakowe na rzece Bzurze. W czasie warsztatów odbywających się w ramach akcji „Wakacje z Tratwą na Fali”, będzie można nauczyć się technik pływania kajakiem, koniecznych do zachowania bezpieczeństwa na wodzie, a także wsiąść do jednego z dwuosobowych kajaków i popływać w sąsiedztwie przystani pod okiem instruktora!
Głównym celem imprezy jest popularyzacja aktywnej formy wypoczynku, jaką jest turystyka kajakowa, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Organizatorzy przypominają jednak, aby wybierając się na kajaki, koniecznie mieć na sobie odpowiednie ubranie. Terminy spotkań:
  • 30 czerwca 2021
  • 28 lipca 2021
  • 25 sierpnia 2021
W godzinach 14.00-18.00 przy przystani w sąsiedztwie restauracji „Szkiełka”.

Akcja finansowana jest ze środków budżetu Gminy Miasta Łowicz w ramach zadania publicznego, a kajaki użycza firma „Na Fali - Kajaki Łowicz”.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]