Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
22 kwietnia 2018, 11:00

- W Międzynarodowy Dzień Ziemi chcemy zachęcić Państwa do ekologicznego spojrzenia na naszą planetę i współdziałania w celu ochrony środowiska naturalnego. W tym celu proponujemy, aby nadać drugie życie – wykorzystać ponownie przedmioty, które zwykle wyrzucamy. Przyniesione przez uczestników szklane, metalowe lub tekturowe opakowania będziemy ozdabiać techniką decoupage – czytamy w zaproszeniu.

Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na pomalowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Następnie wzór z papieru pokrywa się lakierem, by nie był wyczuwalny przy dotknięciu i wyglądał jak namalowany.

Na warsztatach uczestnicy użyją papieru decoupage łódzkiej firmy ITD Collection, która zaprojektowała papier w oparciu o wycinanki ze zbiorów Muzeum w Łowiczu. Przewidywany czas trwania warsztatów – 2 godziny

Muzeum w Łowiczu zapewnia y materiały plastyczne: papier do decoupage, farby, lakiery. Uczestników proszeni są o przyniesienie ze sobą na zajęcia przedmiotu, który chcieliby ozdobić (preferowane małe pojemniki ze szkła, metalu, grubej tektury itp.).

Koszt udziału w warsztatach to 12 zł/os. Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i osób dorosłych Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: tel. 46 837 39 28 wew. 36


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]