Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
2 kwietnia 2019
Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci w wieku od 4 do 6 lat do udziału w zajęciach „FOLK ART DANCE”. To cykl dziesięciu, 40 minutowych spotkań, adresowanych do przedszkolaków. Program zajęć zbudowany ostanie tak, aby stworzyć dzieciom możliwość poznania i zainteresowania się różnymi dziedzinami sztuki.
Zajęcia prowadzone będą w formie muzykoterapii, choreoterapii, terapii za pomocą sztuk plastycznych oraz dramy. Scenariusze zajęć, będą przybliżać dzieciom kulturę regionalną poprzez naukę piosenek ludowych, tańca, a także wykonywania prac plastycznych tj. wycinanki, koguty łowickie itp.

Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w sali tanecznej Łowickiego Ośrodka Kultury. Poprowadzi je Ewelina Posłajko-Jędrachowicz, pedagog, muzykoterapeuta i nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu nr 1 w Łowiczu. Posiadająca doświadczenie w organizacji eventów oraz warsztatów artystycznych i zabaw animacyjnych dla dzieci.

Zapisy na warsztaty prowadzone są pod nr. tel. 728 594 245. Ilość miejsc ograniczona!
Projekt dofinansowany jest przez Łowicki Ośrodek Kultury w ramach projektu „Małe Granty 2019’.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]