Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
9 listopada 2021
Łowicz i ziemię łowicką odwiedziła podróżniczka i blogerka Gosia. W Internecie znana jako Voyagerka. Jak pisze o sobie pochodzi z Częstochowy ale od 10 lat mieszka w Łodzi. Jej wielką pasją są podróże oraz fotografia.
Dzieciństwo spędziła w Japonii, a podczas studiów brała udział w farmaceutycznych praktykach zagranicznych w Portugalii i Serbii oraz w Erasmusie we Włoszech. Dzięki czemu, pracę zawodowa łączyła ze swoja pasja podróżowania. Na co dzień pracuję w laboratorium – jestem farmaceutką. Marzy o Omanie Mongolii oraz Namibii. Najczęściej podróżuje z moim mężem, który jest współautorem wielu zdjęć na blogu.

W czasie swojej wizyty śladami folkloru łowickiego zwiedziła Muzeum w Łowiczu i Skansen Wsi Łowickiej w Maurzycach. Spotkała się również z twórczyniami ludowymi: rzeźbiarką Elą Świderek, hafciarką Zofią Czubak oraz Zespołem Śpiewaczym „Ksinzoki”. Swoje wrażenia z pobytu na ziemi łowickiej, bardzo ciekawie opisała na swoim blogu.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z blogiem Voyagerki, a w szczególności z wpisem dotyczącym naszego regionu.

Naprawdę warto!

https://voyagerka.com/europa/polska/folklor-lowicki-zwiedzanie-lowicza-maurzyc/



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]