Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
30 maja 2019
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawczego Oddział w Łowiczu zaprasza do udziału w „VI Łowickim Rajdzie Nocnym - W poszukiwaniu kwiatu paproci”. Rajd skierowany jest do uczestników w różnym wieku (młodzieży szkolnej, seniorów, rodzin, grup znajomych) i ma na celu integrację pokoleniową, propagowanie wiedzy ekologicznej oraz popularyzację turystyki pieszej.
Polega na pokonaniu przez drużyny określonej trasy zgodnie z otrzymana od organizatorów mapą, dotarcie na punkty kontrolne o określonym czasie oraz odpowiedziach na zadawane pytania, związane z trasą. Jak przystało na Rajd Nocny rozpocznie się on wieczorem, a zakończy po północy. Trasa rajdu wyniesie ok. 15 km i poprowadzona zostanie tym razem przez wschodnie tereny miasta i Gminy Łowicz. Meta znajdować się będzie w Domu Ludowym w Wygodzie.

W rajdzie mogą wziąć udział drużyny liczące od 3 do 10 osób. Osoby małoletnie mogą uczestniczyć w rajdzie tylko pod opieką osób dorosłych.

Grupy rajdowe wyruszą na trasę w piątek, 14 czerwca 2019 r. o godz. 19.00. Planowane dotarcie na metę rajdu pierwszych grup ok. 23.00. W ramach rajdu przewidziane są nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika, najlepszej drużyny oraz losowanie atrakcyjnych nagród wśród wszystkich uczestników rajdu.

Ze względów organizacyjnych ilość uczestników rajdu jest ograniczona do 150 osób, a ilość drużyn do 20. Warto więc się pospieszyć z rejestracja grupy.

Szczegółowe informacje, regulamin i karta zgłoszeń na stronie:
http://pttklowicz.pl/2019/05/29/ruszyly-zapisy-na-lowicki-rajd-nocny-w-poszukiwaniu-kwiatu-paproci/

Rajd realizowany jest w ramach zadania publicznego z budżetu Gminy Miasta Łowicz. Partnerami rajdu są Gmina Łowicz, Restauracja Powroty oraz Sołectwo Wygoda.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]