Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
2 listopada 2015
Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34, mieszcząca się w bramie kamienicy, przy ulicy Zduńskiej 34 w Łowiczu zaprasza na otwarcie kolejnej, ciekawej wystawy. Tym razem zobaczymy zdjęcia autorstwa Anny Gejdy, ukazujące działalność i pasję członków VAG Łowicz.
VAG Łowicz to grupa zrzeszająca miłośników samochodów marki Volkswagen, Audi, Seat i Skoda. Tuningowane auta na łowickich drogach można było zauważyć już kilka lat temu… Jako grupę Łowiczanie poznali ich, gdy w 2014 r. zorganizowali I Zlot VAG Łowicz. Kolejny odbył się w tym roku.

Każda grupa ma swojego fotografa. Działalność VAG Łowicz skrupulatnie dokumentuje Anna Gejda.

„Do VAG Łowicz dołączyłam w 2013 roku, spędzając z nimi niemal każdy weekend wakacji. Brałam udział w zlotach organizowanych przez podobne grupy w Polsce. W VAG Łowicz każdy jest inny. Każdy jest po prostu sobą. Spotkać można zarówno młodych pasjonatów motoryzacji, chodzących jeszcze do szkoły jak i dorosłych mających już swoje rodziny. Wspólne pasje są magnesem przyjaźni.

Dlaczego zajęłam się fotografią motoryzacyjną? Właśnie dzięki przyjaźni z człowiekiem, człowiekiem który dał mi możliwość pokazania kobiecym okiem męskiego świata. Dziś każde zdjęcie jest dedykowane właśnie jemu."
- mówi autorka fotografii.

Uroczyste otwarcie wystawy pt. „VAG Łowicz – pasjonaci motoryzacji” odbędzie się w piątek, 6 listopada 2015 r. o godz. 16.00. Wystawa dedykowana jest Sylwkowi Pluchcińskiemu, który zginął w tragicznym wypadku.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]