Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
2 listopada 2015
Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34, mieszcząca się w bramie kamienicy, przy ulicy Zduńskiej 34 w Łowiczu zaprasza na otwarcie kolejnej, ciekawej wystawy. Tym razem zobaczymy zdjęcia autorstwa Anny Gejdy, ukazujące działalność i pasję członków VAG Łowicz.
VAG Łowicz to grupa zrzeszająca miłośników samochodów marki Volkswagen, Audi, Seat i Skoda. Tuningowane auta na łowickich drogach można było zauważyć już kilka lat temu… Jako grupę Łowiczanie poznali ich, gdy w 2014 r. zorganizowali I Zlot VAG Łowicz. Kolejny odbył się w tym roku.

Każda grupa ma swojego fotografa. Działalność VAG Łowicz skrupulatnie dokumentuje Anna Gejda.

„Do VAG Łowicz dołączyłam w 2013 roku, spędzając z nimi niemal każdy weekend wakacji. Brałam udział w zlotach organizowanych przez podobne grupy w Polsce. W VAG Łowicz każdy jest inny. Każdy jest po prostu sobą. Spotkać można zarówno młodych pasjonatów motoryzacji, chodzących jeszcze do szkoły jak i dorosłych mających już swoje rodziny. Wspólne pasje są magnesem przyjaźni.

Dlaczego zajęłam się fotografią motoryzacyjną? Właśnie dzięki przyjaźni z człowiekiem, człowiekiem który dał mi możliwość pokazania kobiecym okiem męskiego świata. Dziś każde zdjęcie jest dedykowane właśnie jemu."
- mówi autorka fotografii.

Uroczyste otwarcie wystawy pt. „VAG Łowicz – pasjonaci motoryzacji” odbędzie się w piątek, 6 listopada 2015 r. o godz. 16.00. Wystawa dedykowana jest Sylwkowi Pluchcińskiemu, który zginął w tragicznym wypadku.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]