Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 marca 2015
Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34, mieszcząca się w bramie zabytkowej kamienicy przy ulicy Zduńskiej 34 w Łowiczu, zaprasza na kolejną wystawę. Tym razem zobaczymy fotografie autorstwa Elżbiety i Feliksa Walichnowskich. Pani Elżbieta jest rodowita łowiczanką. Pan Feliks - Warszawiakiem od 1945 r. związany z Warmią i Mazurami. Ich wspólną pasją są podróże i fotografowanie przyrody. Uroczyste otwarcie wystawy pt. „Uroda Zimy” odbędzie się 20 marca 2015 r. o godz. 16:00.
Jak wskazuje tytuł wystawy, ekspozycja ukazywać będzie uroki zimy. Z racji tego, że była ona w tym roku bardzo łagodna i mało widoczna, postanowiliśmy, kierując się stwierdzeniem, że „lody smakują najlepiej latem” przypomnieć jej uroki właśnie w dniu astronomicznej wiosny - mówią organizatorzy wystawy.

Wystawa dedykowana jest wszystkim pionierom, w tym z powiatu łowickiego, którzy przed siedemdziesięcioma laty osiedlili się na Ziemiach Zachodnich i Północnych. Nawiązuje do ekspozycji Elżbiety i Feliksa Walichnowskich pt. „Małe formy edytorskie” prezentowanej w lutym i marcu br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu.

Na wystawie można było wtedy znaleźć rożnego rodzaje publikacje pisane proza i wierszem Feliksa Walichnowskiego, który jest także członkiem Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Łowiczu i byłym wykładowcą socjologii w nieistniejącej już Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]