Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 marca 2015
Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34, mieszcząca się w bramie zabytkowej kamienicy przy ulicy Zduńskiej 34 w Łowiczu, zaprasza na kolejną wystawę. Tym razem zobaczymy fotografie autorstwa Elżbiety i Feliksa Walichnowskich. Pani Elżbieta jest rodowita łowiczanką. Pan Feliks - Warszawiakiem od 1945 r. związany z Warmią i Mazurami. Ich wspólną pasją są podróże i fotografowanie przyrody. Uroczyste otwarcie wystawy pt. „Uroda Zimy” odbędzie się 20 marca 2015 r. o godz. 16:00.
Jak wskazuje tytuł wystawy, ekspozycja ukazywać będzie uroki zimy. Z racji tego, że była ona w tym roku bardzo łagodna i mało widoczna, postanowiliśmy, kierując się stwierdzeniem, że „lody smakują najlepiej latem” przypomnieć jej uroki właśnie w dniu astronomicznej wiosny - mówią organizatorzy wystawy.

Wystawa dedykowana jest wszystkim pionierom, w tym z powiatu łowickiego, którzy przed siedemdziesięcioma laty osiedlili się na Ziemiach Zachodnich i Północnych. Nawiązuje do ekspozycji Elżbiety i Feliksa Walichnowskich pt. „Małe formy edytorskie” prezentowanej w lutym i marcu br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu.

Na wystawie można było wtedy znaleźć rożnego rodzaje publikacje pisane proza i wierszem Feliksa Walichnowskiego, który jest także członkiem Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Łowiczu i byłym wykładowcą socjologii w nieistniejącej już Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]