Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
28 marca 2014
Twórczynie ludowe Maria Stachnal i Stefania Borkowska uczyły francuskie i polskie dzieci wykonywania łowickich wycinanek. Tym razem warsztaty ludowe zorganizowane zostały w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Łazach koło Magdalenki na prośbę College Jean-Yole z Les Herbiers, z którą placówka współpracuje.
Podczas jednego ze swoich pobytów w Polsce, Francuzi odwiedzili Łowicz. W Muzeum podziwiali m.in. łowickie wycinanki. Zachwyceni bogactwem kolorów wycinanki, postanowili samemu spróbować swoich sił w jej przygotowaniu.

Spotkanie z łowickimi twórcami ludowymi, odbyło się 24 marca 2014 r. i przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Choć sztuka robienia łowickich wycinanek wcale nie należy do najłatwiejszych, jak widać, cieszy się niezmiennym uznaniem wśród turystów z Polski i z zagranicy.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]