Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 września 2018
Przeciwdziałanie samotności i promocja wolontariatu to główne cele trwającej akcji „Zjedz obiad z seniorem” w Łowiczu”. Polega ona na comiesięcznych wizytach wolontariuszy u seniorów, którzy zanoszą im bezpłatne obiady ufundowane przez łowickich restauratorów.
Akcje koordynuje Urząd Miejski w Łowiczu, a wspierają ją restauracje: „Polonia w Zaciszu” z ul. Kaliska 5, „Stara Łaźnia” z ul. Tkaczew 8, „Powroty” ze Starego Rynku 24, „Jarzyniak” z Przyrynku 16, „Polonia” ze Starego Rynku 4, „Cafe Brama” z ul. Zduńskiej 57a, „Na poddaszu” z ul. Zduńskiej 42 i Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „Ja- Ty- My” z ul. Powstańców 1863 r.

Samotność może dotknąć każdego, bez względu na wiek czy status społeczny. Szczególnie narażeni są na nią osoby starsze, które z racji swojego wieku i coraz częstszych ograniczeń ruchowych, zamykają się w swoich domach, nie biorąc czynnego udział w życiu społecznym. Skazani na samotność, często nie mają odwagi, a także możliwości by wyjść i spotkać z drugim człowiekiem. Akcja ma to zmienić.

Dziękujemy wszystkim restauratorom, pracownikom restauracji oraz wolontariuszom za pomoc i wspieranie akcji. Dzięki Wam kolejnych 21 seniorów, chociaż na chwile, nie czuje się samotnymi.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]