Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 września 2018
Przeciwdziałanie samotności i promocja wolontariatu to główne cele trwającej akcji „Zjedz obiad z seniorem” w Łowiczu”. Polega ona na comiesięcznych wizytach wolontariuszy u seniorów, którzy zanoszą im bezpłatne obiady ufundowane przez łowickich restauratorów.
Akcje koordynuje Urząd Miejski w Łowiczu, a wspierają ją restauracje: „Polonia w Zaciszu” z ul. Kaliska 5, „Stara Łaźnia” z ul. Tkaczew 8, „Powroty” ze Starego Rynku 24, „Jarzyniak” z Przyrynku 16, „Polonia” ze Starego Rynku 4, „Cafe Brama” z ul. Zduńskiej 57a, „Na poddaszu” z ul. Zduńskiej 42 i Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „Ja- Ty- My” z ul. Powstańców 1863 r.

Samotność może dotknąć każdego, bez względu na wiek czy status społeczny. Szczególnie narażeni są na nią osoby starsze, które z racji swojego wieku i coraz częstszych ograniczeń ruchowych, zamykają się w swoich domach, nie biorąc czynnego udział w życiu społecznym. Skazani na samotność, często nie mają odwagi, a także możliwości by wyjść i spotkać z drugim człowiekiem. Akcja ma to zmienić.

Dziękujemy wszystkim restauratorom, pracownikom restauracji oraz wolontariuszom za pomoc i wspieranie akcji. Dzięki Wam kolejnych 21 seniorów, chociaż na chwile, nie czuje się samotnymi.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]