Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 - 17 listopada 2019
W Łowickim Ośrodku Kultury, odbędzie się kolejna edycja Tipes Topes, który oscyluje oscyluje wokół promocji alternatywnych form kultury i sztuki współczesnej z mocnym akcentem na muzykę film oraz poezję.

Niebanalne, nieszablonowe formy, promocja nowych zjawisk, zawsze towarzyszyły pomysłodawcom i są główną osią w doborze programowym wydarzenia, które odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2019 r. Poniżej przedstawiamy ofertę XVII edycji:

ŚWIETLICKI & CZUBAJ
/ słowa i muzyka /
piątek, 15 listopada / godz. 19:00
klub HopKultura (Łowicz, ul. Podrzeczna 20)
wstęp wolny

Marcin Świetlicki (1961) – jeden z najwybitniejszych polskich poetów poetów współczesnych, wokalista, powieściopisarz. Autor 14 książek poetyckich oraz trylogii kryminalnej Laureat licznych nagród literackich (m.in. Nagrody Kościelskich, Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Wielkiego Kalibru). Założyciel zespołu Świetliki, występuje również z postyassową formacją Zgniłość.

Mariusz Czubaj (1969) – antropolog kultury, pisarz. Dwukrotny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej i sensacyjnej – za książki „21:37” w 2009 roku i„R.I.P.” w 2017 r. Gra na saksofonie altowym z zespołem muzycznym Zgniłość oraz Kornet Olemana.

Pisarze opowiedzą o swoich najnowszych książkach „Ale o co ci chodzi?” (Marcin Świetlicki) i „Około północy” (Mariusz Czubaj), a także o muzyce i literaturze w muzyce.

ALAMEDA 5
/ koncert /
sobota, 16 listopada / godz. 20:00
klub HopKultura (Łowicz, ul. Podrzeczna 20)
Bilety: 10 / 20 zł (dostępne w kasie kina Fenix oraz online – www.lok.art.pl)

ALAMEDA 5 to kwintet założony w 2014 roku przez Jakuba Ziołka (Stara Rzeka, Innercity Ensemble), Mikołaja Zielińskiego (T’ien Lai, Javva), Łukasza Jędrzejczaka (T’ien Lai, Javva), Jacka Buhla (Jachna/Mazurkiewicz/Buhl, Jaząbu) i Rafała Iwańskiego (HATI, Innercity Ensemble). ALAMEDA 5 stanowi efekt poszukiwań muzycznych skupionych wokół transu, progresywnej elektroniki lat 70 i bardziej ekstremalnych i nienormatywnych odmian jazzu i muzyki improwizowanej.

Ich zwieńczeniem był debiutancki album „Duch tornada” (2015, Instant Classic), który zebrał wiele entuzjastycznych recenzji, a według dziennikarzy Noise Magazine został okrzyknięty drugim najlepszym polskim albumem lat 2001-2016. Od tego czasu muzyka grupy ewoluowała w stronę dalszych eksploracji rytmiki afrykańskiej i latynoamerykańskiej, inspiracji wczesnym fusion w duchu Milesa Davisa, post-punkiem i post-minimalizmem, czego efektem jest wydany na początku 2019 roku przez Instant Classic drugi album kwintetu zatytułowany „Eurodrome”.

Album znalazł się na 11 miejscu listy najlepszych albumów z całego świata, według prestiżowego magazynu The Quietus (UK, lipiec 2019). ALAMEDA 5 zagrała dziesiątki koncertów, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności. http://milieulacephale.com/project/4/alameda-5-4

ALAMEDA 5 zagra w składzie:
  • Jacek Buhl – perkusja, perkusjonalia
  • Rafał Iwański – darabukki, djembe, conga, perkusjonalia
  • Łukasz Jędrzejczak – elektronika, organy elektryczne, wokal
  • Piotr Michalski – gitara basowa
  • Jakub Ziołek – gitara, elektronika, wokal
„OBYWATEL MIŁOŚĆ”/ film /
niedziela, 17 listopada / godz. 18:00
Kino Fenix (Łowicz, ul. Podrzeczna 20)
Bilety: 15 zł (dostępne w kasie kina Fenix oraz online – www.lok.art.pl)

Historia dramatycznego i najowocniejszego romansu w dziejach polskiego show-biznesu. Żona Grzegorza Ciechowskiego przeprowadzi nas przez pełen emocji i napięć czas związku z artystą. Zobaczymy mnóstwo niepublikowanych dotąd materiałów archiwalnych. To piękna i bardzo osobista opowieść o miłości i jej dramatycznych, początkach. Pierwsza tak szczera, unikatowa opowieść Anny Ciechowskiej (obecnie Skrobiszewskiej).



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]