Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 kwietnia 2018
Miejsce: Muszla koncertowa w parku Błonia
Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu zaprasza do udziału w corocznych Ogólnopolskich Targach Pszczelarskich „Wiosna w Pasiece”. Impreza odbędzie się, 15 kwietnia 2018 r. na terenie muszli koncertowej w parku Błonia. W tym roku targi będą miały szczególną oprawę. Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu obchodzić będzie 80-lecie swojej dzielności.

Targi rozpoczną się o godz. 8:00. O godz. 9:30 inż. Czesław Korpys, wieloletni kierownik pasieki zarodowej w Kocierzowych, przedstawi wykład pt. „Matka pszczela jako alternatywa rodziny pszczelej”. Następnie o godz. 11:45 rozpocznie się formowanie pochodu pocztów sztandarowych, który w asyście orkiestry miejskiej, przejdzie z terenu wystawowego do Bazyliki Katedralnej p.w. WNMP i Św. Mikołaja w Łowiczu, gdzie o godz. 12.00 rozpocznie się Msza Święta w intencji pszczelarzy.

Przewodniczyć jej będzie biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba. O godz. 13.30 na scenie muszli koncertowej przewidziano oficjalne otwarcie targów, powitanie zaproszonych gości oraz okolicznościowe wystąpienia. Targi odwiedzi m.in. Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Waldemar Kudła.

Chęć udziału w targach zapowiedziało kilkanaście firm pszczelarskich z całego kraju - wystawcy sprzętu pszczelarskiego, a także wielu innych, działających w branży pszczelarskiej. Na stoiskach będzie można kupić m.in. ule drewniane, styropianowe, poliuretanowe, wirówki, dozowniki, dekrystalizatory, ramki, drut pasieczny oraz wiele innych narzędzi i produktów pszczelarskich. Atrakcją będzie niewątpliwie sprzedaż miodów pitnych i tradycyjnych oraz produktów z wosku i suszu po atrakcyjnych cenach. Wstęp na targi jest wolny.

Szczegółowych informacji na temat targów udziela prezes Zarządu Regionalnego Koła Pszczelarzy w Łowiczu - Marek Boroski, tel. 788 455 853

Patronami imprezy są: Mazowiecki Związek Pszczelarzy, Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt, Starosta Powiatu Łowickiego, Burmistrz Miasta Łowicza, Zakład Oczyszczania Miasta, Pracownia Reklamy KOLO i Biowet Puławy.

Patronat medialny: „Nowy Łowiczanin”, „Lowicz24” i „Dziennik Łódzki”.

Program imprezy:
  • 9:30 – wykład pana inż. Czesława Korpysy – wieloletniego kierownika pasieki zarodowej w Kocierzowych, pt. “Matka pszczela jako alternatywa rodziny pszczelej
  • 11:45 – formowanie pocztów sztandarowych I wymarsz w asyście orkiestry miejskiej (teren wystawowy) do Bazyliki Katedralnej
  • 12:00 – Msza Święta w Bazylice Katedralnej celebrowana przez Jego Ekscelencję Biskupa Łowickiego Andrzeja F. Dziubę w intencji 80-lecia Koła Pszczelarzy w Łowiczu
  • 13:00 – przemarsz pocztów sztandarowych w asyście orkiestry miejskiej na teren wystawowy
  • 13.30 – powitanie zaproszonych gości oraz okolicznościowe wystąpienia
  • 14.00 – uroczysty obiad


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]