Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 grudnia 2017
Wczoraj z okazji Mikołajek, dzieci leżące na oddziale pediatrycznym łowickiego szpitala odwiedził Święty Mikołaj. Towarzyszyła mu grupa świątecznych pomocników, niosąca masę prezentów. Wśród nich były poduszeczki, pluszaki, książeczki z bajkami, lampki na stoliki, odtwarzacze DVD i bajki na płytach, słodycze oraz stolik do pokoju matek.
Każde z dzieci również otrzymało od Mikołaja specjalnie przygotowany upominek. Wszystko po to, by w tym szczególnym dniu, na twarzach dzieci pojawił się uśmiech i nadzieja na szybkie wyzdrowienie.

Prezentami przygotowanymi przez ludzi dobrej woli i sponsorów, obdarowane zostały wszystkie przebywające na oddziale dzieci, których było aż 20 – mające od 2 tygodni do 17 lat, a także personel oddziału. Było niezwykle miło i świątecznie.

W rolę Mikołaja wcielił się Jacek Rybus, a pomocników: Katarzyna Mądraczyk, Marcin Kraszewski, Mariusz Siewiera i Magdalena Przyżycka, koordynatorka akcji „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem dla dzieci z łowickiego szpitala”.

Akcja zorganizowana została po raz drugi przez Klub Mamy Łowicz, który wsparło Stowarzyszenie Łowickie.pl, ludzie dobrej woli i sponsorzy.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]