Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
26 kwietnia 2019
W Łowickim Ośrodku Kultury od 25 kwietnia 2019 r. można kupić nową pozycję, którą jest audiobook książki Józefy Bogusz-Dzierżkowej pt. „Smak ziemi. Smak życia” o życiu na łowickiej wsi.
Audiobook powstał na podstawie książki wydanej w 2001 roku o tym samym tytule nakładem rodziny Dzierżków. Autorka opisuje w niej życie swoje oraz lokalnej społeczności Ziemi Łowickiej od dzieciństwa po początek lat 60. Całość nagrania trwa 15 godzin.

Józefa Bogusz Dzierżkowa urodziła się 5 września 1923 roku we wsi Szymanowice, powiat łowicki. Całe życie związana z życiem i pracą na wsi, działaczka ruchu ludowego, znana komentatorka wydarzeń życia społecznego.

Płyta jest dostępna w Łowickim Ośrodku Kultury, I piętro, pokój 107 w cenie 20 zł.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]