Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 października 2015
Idea budżetu partycypacyjnego narodziła się w Łowiczu w 2007 r., podczas spotykań burmistrza Krzysztofa Jana Kalińskiego z mieszkańcami wszystkich osiedli. Jest to nowatorska metoda gospodarowania finansami gminy.
Daje mieszkańcom szerokie możliwości bezpośredniego decydowania o przeznaczeniu środków finansowych na wskazane przez nich inwestycje. Dzięki temu mieszkańcy bardziej angażują się w sprawy miasta i kontrolują wydatki publiczne. Do 30 września br. można było składać swoje propozycje do budżetu na 2016 rok.

Na ręce włodarza miasta złożono aż 70 propozycji inwestycji, które mogą znaleźć się w przyszłorocznym budżecie. Wszystkie zgłoszenia będą teraz szczegółowo analizowane pod kątem możliwości ich realizacji. Już od 21 października, na spotkaniach burmistrza Łowicza z mieszkańcami osiedli, Krzysztof Jan Kaliński przedstawi inwestycje zaproponowane do realizacji na danym osiedlu w 2016 roku.

Te, które ratusz będzie mógł zrealizować (muszą znajdować się na terenie miejskim, a ich wartość nie przekracza 100 tys. zł) zostaną poddane pod głosowanie. Uczestnicy zebrań wybiorą 3 inwestycje, na które od 10 listopada do 10 grudnia będzie można głosować internetowo lub osobiście, przychodząc na dyżury zarządów osiedli. Zwycięskie inwestycje znajdą się w przyszłorocznym budżecie miasta i trafią do realizacji.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]