Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
11 sierpnia 2017
Sześciu młodych Łowiczan: Dawid Kacprzak, Cezary Zimny, Kamil Pernak, Jakub Organiściak, Przemysław Kołach i Damian Waśkiewicz, 10 sierpnia 2017 r. wyruszyło w podroż życia, jaką z pewnością okaże się wspólna wyprawa samochodem po Europie.
W tym celu zakupili i sami wyremontowali Volkswagena T4 California z 1994 r. Aby wyróżniał się na drodze okleili go łowickimi wycinankami, nadając nazwę Folkswagen. Dlaczego? Bo oprócz przeżycia przygody chcą także w czasie podróży promować Polskę, region łowicki i swoje rodzinne miasto - Łowicz.

W ciągu trzech tygodni zamierzają pokonać swoim folkowym busem 6 tys. km, odwiedzając 14 europejskich państw: Czechy, Niemcy, Austrię, Szwajcarię, Liechtenstein, Francję, Andorę, Hiszpanię, Monako, Włochy, Chorwację, Słowenię, Węgry i Słowację. Powrót do domów planowany jest na początek września.

Podróż Folkswagena można śledzić na stronie: https://www.facebook.com/folkswagenpl/
O projekcie można przeczytać na stornie: http://folkswagen.pl/

Uczestnikom wyprawy życzymy szerokiej drogi, wielu wrażeń i szczęśliwego powrotu do domu!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]