Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
8 października 2021
Łowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt, zachęca wszystkich do udziału w kolejnej „Złotej akcji dla kundelka”. Polega ona na zbieraniu 1-, 2- i 5-groszowych monet (mogą też być większe nominały). Uzbierana wspólnie kwota docelowo zostanie przeznaczona na działalność stowarzyszenia czyli m.in. na dokarmianie bezdomnych zwierząt, czy leczenie czworonogów trafiających do stowarzyszenia po różnych interwencjach. Podsumowanie akcji czyli zwarzenie i zliczenie monet odbędzie się w styczniu 2022 roku.
Aby wesprzeć akcję należy wrzucać monety do ustawionych pojemników oznaczonych plakatem akcji. Większość z nich znajduje się w przedszkolach i szkołach. Lub samemu zbierać je i w stosownym terminie przekazać Stowarzyszeniu. Monety można również wrzucać do specjalnej psiej budki, ustawionej przy ulicy Zduńskiej.

Honorowy Patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta Łowicza – Krzysztof Jan Kaliński.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]