Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
27 maja 2019
Doświadczenia i przemyślanina dotyczycące więzi rodzinnych, były głównym tematem konkursu „Skąd, dokąd. Rodzina”, ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu w ramach corocznych obchodów „Marszu dla Życia i Rodziny”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przesłanie lub dostarczenie do biblioteki, jednego utworu w formie wiersza lub małej formie literackiej, dotyczącego tematu konkursu.
Prace oceniała Komisja Konkursowa skład której tworzyli: Zbigniew Kostrzewa - lekarz, literat, członek Unii Polskich Pisarzy Lekarzy, Związku Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Najlepszy Polski Lekarz Poeta 2012 r., Elżbieta Skoneczna - mgr filologii polskiej i Anna Grabka - pedagog, Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia.

W kategorii osób powyżej 16 lat i osób dorosłych zwyciężyła Danuta Golędzinowska z Łowicza. Wyróżnienia otrzymali Ewa Tomczak z Łowicza i Anna Maria Kobylińska z Warszawy.

W kategorii dzieci i młodzieży do 16 lat nagrodę przyznano Zuzannie Wróbel z Łowicza, a wyróżnienia: Martynie Gałek i Gabrieli Śmigiera z Łowicza.

Oficjalne uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca 2019 r. na muszli koncertowej w parku Błonie o godz. 14.30. w czasie trwania Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego w ramach Marszu dla Życia i Rodziny.

Honorowy Patronat nad konkursem sprawował burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]