Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 września 2021
Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Łowicki Ośrodek Kultury zapraszają na recital fortepianowy Aleksandry Świgut – reprezentantki Polski na XVIII Konkursie Chopinowskim (2 – 21 X Warszawa). Występ tej niezwykle uzdolnionej pianistki odbędzie się w sobotę, 18 września 2021 r. o godz. 18.00 w sali kinowej ŁOK przy ul. Podrzeczna 20 w ramach projektu „Z klasyką przez Polskę”. Wstęp wolny. Zaproszenia do odebrania w kasie placówki.
Aleksandra Świgut urodziła się 21 stycznia 1992 r. w Nowym Sączu. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Piotra Palecznego, Akademię Muzyczną w Katowicach pod kierunkiem Wojciecha Świtały i Marii Szwajger-Kułakowskiej oraz Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie Davida Dolana. Od 2016 r. jest doktorantką Waldemara Wojtala w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W Katowicach studiowała także grę na fortepianie historycznym pod kierunkiem Katarzyny Drogosz. Występowała m.in. na Festiwalu „Chopin i jego Europa” oraz na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Jest laureatką m.in. drugich nagród na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie i na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ettlingen.

Źródło: www.lok.art.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]