Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 czerwca 2018
Centrum Kultury Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej i Klub Turystyki Kolarskiej „Szprycha”, działający przy PTTK oddział w Łowiczu zapraszają do udziału w dwudniowym rajdzie rowerowym szlakiem „Szable i Bagnety”. Głównym celem rajdu jest popularyzacja wiedzy na temat najważniejszych wydarzeń i miejsc związanych z historią Ziemi Łowickiej oraz propagowanie aktywnego stylu życia. Odwiedzane miejsca w czasie rajdu nawiązują do najważniejszych wydarzeń historycznych w dziejach regionu i kraju - powstań narodowych oraz obu wojen światowych.
Rajd odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2018 r. Trasa prowadzić będzie przez południową częścią Powiatu Łowickiego. Podczas rajdu przewodnik łowickiego PTTK, przedstawi historię odwiedzanych miejsc, a chętne osoby będą mogły zmierzyć się w konkursach przygotowanych przez organizatorów. Wieczorem zorganizowane zostanie ognisko integracyjne.

Szczegółowe informacje w regulaminie. Zapisy na rajd do 11.06.2018 r. prowadzone będą w Centrum Informacji Turystycznej, Stary Rynek 17.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]