Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 czerwca 2018
Centrum Kultury Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej i Klub Turystyki Kolarskiej „Szprycha”, działający przy PTTK oddział w Łowiczu zapraszają do udziału w dwudniowym rajdzie rowerowym szlakiem „Szable i Bagnety”. Głównym celem rajdu jest popularyzacja wiedzy na temat najważniejszych wydarzeń i miejsc związanych z historią Ziemi Łowickiej oraz propagowanie aktywnego stylu życia. Odwiedzane miejsca w czasie rajdu nawiązują do najważniejszych wydarzeń historycznych w dziejach regionu i kraju - powstań narodowych oraz obu wojen światowych.
Rajd odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2018 r. Trasa prowadzić będzie przez południową częścią Powiatu Łowickiego. Podczas rajdu przewodnik łowickiego PTTK, przedstawi historię odwiedzanych miejsc, a chętne osoby będą mogły zmierzyć się w konkursach przygotowanych przez organizatorów. Wieczorem zorganizowane zostanie ognisko integracyjne.

Szczegółowe informacje w regulaminie. Zapisy na rajd do 11.06.2018 r. prowadzone będą w Centrum Informacji Turystycznej, Stary Rynek 17.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]