Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
5 marca 2019
PTTK Oddział w Łowiczu zaprasza wszystkich miłośników wycieczek do udziału w kolejnym rajdzie związanym z powitaniem wiosny. Zorganizowany zostanie on w sobotę, 23 marca 2019 r. Celem rajdu jest popularyzacja różnych form turystyki oraz kultywowanie tradycji związanej z początkiem wiosny.
Rajd będzie miał dwie formy: pieszą i rowerową. Zbiórka uczestników trasy pieszej i rowerowej na Starym Rynku w Łowiczu o godzinie 12:00. Uczestnicy trasy pieszej będą mieć do pokonania ok. 12 km, a rowerzyści ok. 35 km. Punktem docelowym obu grup, będzie gospodarstwo agroturystyczne Marleny Kozy w Bocheniu. Grupa piesza po zakończeniu rajdu do Łowicza powróci autokarem.

Organizatorzy przygotowali konkursy na najciekawszą Marzannę, a także na dekorację wiosenną roweru lub uczestnika. Najlepsi otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy znaczek rajdowy i porcję kiełbasy, którą będą mogli upiec na ognisku przygotowanym w gospodarstwie. Zanim jednak zapłonie ognisko, wszyscy wezmą udział w ceremonii topienia Marzanny - symbolu odchodzącej zimy.

Uczestnicy rajdu proszeni są o wykonanie Marzanny z materiałów ekologicznych!

Wpisowe za uczestnictwo w wysokości 4 zł od członków PTTK i dzieci pod opieką rodziców oraz 6 zł od pozostałych osób należy wpłacać najpóźniej do 19.03.2019 r. w biurze PTTK lub na konto 49124033471111000028649285 z dopiskiem opłata za rajd. Biuro czynne we wtorki w godzinach 16:00-18:00 oraz w piątki w godzinach 15:00-17:00.

Organizatorem rajdu jest: PTTK Oddział w Łowiczu, Urząd Miejski w Łowiczu i Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.

Szczegółowe informacje w Regulaminie.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]