Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
5 marca 2019
PTTK Oddział w Łowiczu zaprasza wszystkich miłośników wycieczek do udziału w kolejnym rajdzie związanym z powitaniem wiosny. Zorganizowany zostanie on w sobotę, 23 marca 2019 r. Celem rajdu jest popularyzacja różnych form turystyki oraz kultywowanie tradycji związanej z początkiem wiosny.
Rajd będzie miał dwie formy: pieszą i rowerową. Zbiórka uczestników trasy pieszej i rowerowej na Starym Rynku w Łowiczu o godzinie 12:00. Uczestnicy trasy pieszej będą mieć do pokonania ok. 12 km, a rowerzyści ok. 35 km. Punktem docelowym obu grup, będzie gospodarstwo agroturystyczne Marleny Kozy w Bocheniu. Grupa piesza po zakończeniu rajdu do Łowicza powróci autokarem.

Organizatorzy przygotowali konkursy na najciekawszą Marzannę, a także na dekorację wiosenną roweru lub uczestnika. Najlepsi otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy znaczek rajdowy i porcję kiełbasy, którą będą mogli upiec na ognisku przygotowanym w gospodarstwie. Zanim jednak zapłonie ognisko, wszyscy wezmą udział w ceremonii topienia Marzanny - symbolu odchodzącej zimy.

Uczestnicy rajdu proszeni są o wykonanie Marzanny z materiałów ekologicznych!

Wpisowe za uczestnictwo w wysokości 4 zł od członków PTTK i dzieci pod opieką rodziców oraz 6 zł od pozostałych osób należy wpłacać najpóźniej do 19.03.2019 r. w biurze PTTK lub na konto 49124033471111000028649285 z dopiskiem opłata za rajd. Biuro czynne we wtorki w godzinach 16:00-18:00 oraz w piątki w godzinach 15:00-17:00.

Organizatorem rajdu jest: PTTK Oddział w Łowiczu, Urząd Miejski w Łowiczu i Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.

Szczegółowe informacje w Regulaminie.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]