Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
10 sierpnia 2017
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział w Łowiczu zaprasza wszystkich miłośników turystyki rowerowej i lokalnej historii do udziału w okolicznościowym rajdzie „Śladami Marii Walewskiej”. Głównym celem rajdu będzie przybliżenie postaci Marii Walewskiej z domu Łączyńskiej w 200 rocznicę jej śmierci.
Rajd odbędzie się w sobotę, 2 września 2017 r. Trasa przejazdu prowadzić będzie przez miejscowości związane z Marią Walewską. Rowerzyści odwiedzą m.in. Kiernozię i Walewice. Do przejechania będą mieli 75 km. Spotkanie uczestników rajdu na Starym Rynku o godz. 9:00.

Aby wziąć udział w rajdzie należy spełnić określone warunki zawarte w regulaminie rajdu dostępnym w biurze PTTK, mieszczącym się w kamienicy „Napoleońskiej” przy Starym Rynku 3. Jednym z nich jest dokonanie wpłaty tzw. wpisowego na rajd w wysokości 5 zł, od członków PTTK i 8 zł od pozostałych osób. Wpisowe należy wpłacić najpóźniej do 24 sierpnia 2017 r. w biurze PTTK lub na konto: 49124033471111000028649285.

W ramach opłaty, każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy znaczek rajdu i porcje kiełbasy na ognisko, które zorganizowane zostanie na terenie Pałacu w Walewicach. Planowane jest także zwiedzanie wnętrz pałacu!

Organizatorami rajdu są: PTTK oddział w Łowiczu, Stadnina Koni w Walewicach i Urząd Miejski w Łowiczu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]