Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
10 sierpnia 2017
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział w Łowiczu zaprasza wszystkich miłośników turystyki rowerowej i lokalnej historii do udziału w okolicznościowym rajdzie „Śladami Marii Walewskiej”. Głównym celem rajdu będzie przybliżenie postaci Marii Walewskiej z domu Łączyńskiej w 200 rocznicę jej śmierci.
Rajd odbędzie się w sobotę, 2 września 2017 r. Trasa przejazdu prowadzić będzie przez miejscowości związane z Marią Walewską. Rowerzyści odwiedzą m.in. Kiernozię i Walewice. Do przejechania będą mieli 75 km. Spotkanie uczestników rajdu na Starym Rynku o godz. 9:00.

Aby wziąć udział w rajdzie należy spełnić określone warunki zawarte w regulaminie rajdu dostępnym w biurze PTTK, mieszczącym się w kamienicy „Napoleońskiej” przy Starym Rynku 3. Jednym z nich jest dokonanie wpłaty tzw. wpisowego na rajd w wysokości 5 zł, od członków PTTK i 8 zł od pozostałych osób. Wpisowe należy wpłacić najpóźniej do 24 sierpnia 2017 r. w biurze PTTK lub na konto: 49124033471111000028649285.

W ramach opłaty, każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy znaczek rajdu i porcje kiełbasy na ognisko, które zorganizowane zostanie na terenie Pałacu w Walewicach. Planowane jest także zwiedzanie wnętrz pałacu!

Organizatorami rajdu są: PTTK oddział w Łowiczu, Stadnina Koni w Walewicach i Urząd Miejski w Łowiczu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]