Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
16 lutego 2018
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu łowickiego do a udziału w IX edycji Konkursu Fotograficznego „Przyłapani na czytaniu”.
Celem konkursu jest zachęcenie do twórczego spędzania wolnego czasu, udowodnienie, że czytanie może być świetną rozrywką oraz przypomnienie jaką satysfakcję może dać szperanie między regałami w księgarni czy bibliotece, trzymanie w dłoni książki i odkrywanie z nią nowej, nieznanej rzeczywistości.

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić maksymalnie 3 wykonane przez siebie zdjęcia (format min. 15x21 cm), ukazujące osoby „przyłapane” na czytaniu. Warto przy tej okazji wykazać się sprawnością, sprytem i co ważne inwencja twórczą.

Fotografie należy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres:
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu, Stary Rynek 5/7, 99-400 Łowicz z dopiskiem „Konkurs fotograficzny – „Przyłapani na czytaniu" do 6 kwietnia 2018 r.

Regulamin konkursu oraz dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Biblioteki oraz pod nr tel. 46 837 38 74 a także na stronach internetowych: www.powiat.lowicz.pl oraz www.pbplowicz.blogspot.com

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]