Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 czerwca 2019
Ruszają kolejne, bezpłatne spacery historyczne, orgaznizowane przez PTTK oddział w Łowiczu w ramach zadania publicznego dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Miasta Łowicz.
Spacery pn. „Przewodnik czeka. Poznaj Łowicz z przewodnikiem" organizowane są od 2013 roku i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów odwiedzających Łowicz. Nic w tym dziwnego, gdyż udział w nich to niepowtarzalna okazja do poznania ciekawych informacji na temat miasta. Każdy spacer to indywidualna podróż w przeszłość Łowicza.

Spacery rozpoczną odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 13:00 od 9 czerwca 2019 r. do 25 sierpnia. Spotkanie z przewodnikiem przed siedzibą PTTK w Łowiczu, Stary Rynek 3.

Pierwszy spacer, 9 czerwca 2019 r. poprowadzi przewodniczka Jagoda Lendzion. Opowiadało ona będzie o „Początkach naszej historii” (czyli o tym, jak powstało miasto).

Uczestnicy spacerów jak co roku, otrzymają od przewodników pamiątkową pocztówkę do kolekcji.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]