Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 stycznia 2018
W miejscu dawnej filii Miejskiej Biblioteki im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu, mieszczącej się w budynku Łowickiego Ośrodka Kultury, powstała studyjna sala kinowa na 47 miejsc siedzących.
Wygodne fotele na przewyższeniach, duże odstępy, klimatyzacja, system nagłośnienia najnowszej generacji oraz projektor cyfrowy to zalety, które już niebawem (od 30 stycznia br.) zobaczą miłośnicy X Muzy z Łowicza i regionu. Oprócz seansów filmowych, będzie ona wykorzystywana również do organizacji różnych spotkań autorskich i mniejszych imprez kulturalnych.

- Dotychczas wiele spotkań, koncertów i eventów organizowanych było na dużej sali kina Fenix, posiadającej 138 miejsc, co w pewien sposób ograniczało nam wyświetlanie filmów w tym samym czasie. Dzięki sali studyjnej problem ten zniknie i będziemy mogli realizować więcej projektów. Dziękuję wszystkim , którzy zaangażowali sie w ten projekt. Zielone światło otrzymaliśmy wiosną 2017 r. od burmistrza miasta, który ze zrozumieniem przyjął nasz pomysł i pomógł w przeniesieniu filii biblioteki na ul. Zduńską 8 - mówi Maciej Malangiewicz, dyrektor Łowickiego Ośrodka Kultury.

Pieniądze na adaptację przestrzeni, Łowicki Ośrodek Kultury otrzymał w ramach 3 dotacji uzyskanych z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Były to środki na klimatyzację, wyposażenie, projektor i remont. Łącznie pozyskano 148.000 zł. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był dyrektor Ośrodka.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]