Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
3 kwietnia 2018
Skierniewicka Fundacja Dziecięcy Uśmiech prowadzi zbiórkę pomocową dla 8 -letniego Wiktora Podrażki, mieszkającego w Seligowie na terenie gminy Łyszkowice w Powiece Łowickim. Chłopiec potrzebuje sprzętu rehabilitacyjnego.
Zwykły trzykołowy rowerek dla dziecka kosztuje kilkaset złotych. Rowerek rehabilitacyjny o którym marzy 8-letni Wiktorek (a także jego rodzice) kosztuje ok. 5 tys. złotych. Ten sprzęt musi być „skrojony" specjalnie pod niepełnosprawność konkretnego dziecka, żeby gwarantował mu bezpieczeństwo i jak najbardziej efektywne ćwiczenie chorych kończyn.

Nasz mały bohater, cierpiący na dziecięce porażenie mózgowe, po domu porusza się dzięki swoim trójnogom rehabilitacyjnym - dzięki żmudnej rehabilitacji udało się już usprawnić jego ręce. W przedszkolu bezpieczniej jest używać specjalnego balkonika - jest nieporęczny, ale lepiej zabezpiecza dziecko przed upadkiem. Rowerek rehabilitacyjny byłby nieocenioną pomocą w walce o zdrowie chłopca. Dzięki niemu Wiktorek mógłby ćwiczyć swoje napięte nóżki, równocześnie bawiąc się jak każde inne dziecko.

Chłopiec jest wiecznie uśmiechnięty i mimo swojej niepełnosprawności jest duszą towarzystwa. Nie chce się wierzyć, że niedługo po porodzie lekarze przygotowywali jego rodziców na moment, w którym trzeba będzie go odłączyć od aparatury podtrzymującej życie. Niepełnosprawność Wiktorka jest wynikiem komplikacji okołoporodowych – chłopiec urodził się w stanie krytycznym, cierpiąc m.in. na nadciśnienie płucne.

Jego rodzice bardzo liczą również na pomoc w zapewnieniu swojemu dziecku miejsca na specjalistycznych, intensywnych turnusach rehabilitacyjnych (koszt – ok. 4 tys. złotych), które bardzo mu pomagają.

Zachęcamy wszystkich do pomocy Wiktorkowi. Można to zrobić na dwa sposoby:
1) Przekazać 1% swojego podatku: KRS 0000 072 690 z dopiskiem „Dla Wiktora Podrażki"
2) Wpłacić dowolną darowiznę na konto Fundacji Dziecięcy Uśmiech:
98 1240 3321 1111 0000 2854 3121 z dopiskiem „Dla Wiktora Podrażki"

Więcej informacji o Wiktorku, a także innych podopiecznych Fundacji Dziecięcy Uśmiech można poczytać na stronie: www.dzieciecyusmiech.netdesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]