Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
9 maja 2019
Muzeum w Nieborowie i Arkadii zaprasza na Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019 r. Od godz. 19:00 do północy odbywać się będą cyklicznie pokazy mody historycznej! Kilkanaście modelek zaprezentuje rekonstrukcje sukien z XIX wieku! Pokaz opatrzony będzie komentarzem autorki kostiumów i historyka mody dr Marii Molendy.
Pomiędzy pokazami obejrzeć będzie można animowany film dokumentalny pt. „W pętach gorsetów” w reż. Barbary Szewczyk. Pokazy odbywać się będą na dziedzińcu o godz.: 19:00, 20:00, 21:00, 22:00 i 23:00.

Dodatkową, coroczną atrakcją, będzie możliwość zwiedzenia pałacu bezpłatnie oraz wystawy „Moda nieborowskich dam” w towarzystwie przewodników łowickiego PTTK.

Wstęp wolny.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]