Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
24 stycznia 2018
Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w wernisażu wystawy fotograficznej pt. „Podróże do różnych stron świata”, autorstwa Lecha Kowalskiego. Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie wykonane od lat 60. XX w. po współczesność, w ponad 45 krajach położonych na sześciu kontynentach.
Tematem zdjęć jest życie mieszkańców krajów położonych niekiedy z dala od głównych szlaków turystycznych. Fotografie ukazują m.in. państwa muzułmańskie oraz dokumentują 50. Międzynarodowy Festiwal Kultury i Sztuki Ludności Saharyjskiej w miejscowości Douz na południu Tunezji, skąd Arabowie, Berberowie i Tuaregowie rozpoczynają swoje pustynne wyprawy. Lech Kowalski, jako jedyny Polak obserwował ślub ostatniego szachinszacha Iranu, Rezy Pahleviego i jego małżonki Farah Diby w Teheranie.

W dalszej części wystawa ukarze ceremonie ślubne w Wietnamie, Cyprze, Grecji, Kirgistanie oraz życie codzienne mieszkańców Azji i południowej Ameryki. Wiele zdjęć zostało wykonanych w Afryce, którą autor odwiedził 14 razy. Łowickim akcentem będą zdjęcia określane jako „przystanek Łowicz”, ukazujące piękno architektury miasta.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 2 lutego 2018 r. o godz. 17.00. Wystawa będzie czynna do 25 lutego 2018 r.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]