Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
24 stycznia 2018
Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w wernisażu wystawy fotograficznej pt. „Podróże do różnych stron świata”, autorstwa Lecha Kowalskiego. Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie wykonane od lat 60. XX w. po współczesność, w ponad 45 krajach położonych na sześciu kontynentach.
Tematem zdjęć jest życie mieszkańców krajów położonych niekiedy z dala od głównych szlaków turystycznych. Fotografie ukazują m.in. państwa muzułmańskie oraz dokumentują 50. Międzynarodowy Festiwal Kultury i Sztuki Ludności Saharyjskiej w miejscowości Douz na południu Tunezji, skąd Arabowie, Berberowie i Tuaregowie rozpoczynają swoje pustynne wyprawy. Lech Kowalski, jako jedyny Polak obserwował ślub ostatniego szachinszacha Iranu, Rezy Pahleviego i jego małżonki Farah Diby w Teheranie.

W dalszej części wystawa ukarze ceremonie ślubne w Wietnamie, Cyprze, Grecji, Kirgistanie oraz życie codzienne mieszkańców Azji i południowej Ameryki. Wiele zdjęć zostało wykonanych w Afryce, którą autor odwiedził 14 razy. Łowickim akcentem będą zdjęcia określane jako „przystanek Łowicz”, ukazujące piękno architektury miasta.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 2 lutego 2018 r. o godz. 17.00. Wystawa będzie czynna do 25 lutego 2018 r.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]