Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
24 stycznia 2018
Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w wernisażu wystawy fotograficznej pt. „Podróże do różnych stron świata”, autorstwa Lecha Kowalskiego. Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie wykonane od lat 60. XX w. po współczesność, w ponad 45 krajach położonych na sześciu kontynentach.
Tematem zdjęć jest życie mieszkańców krajów położonych niekiedy z dala od głównych szlaków turystycznych. Fotografie ukazują m.in. państwa muzułmańskie oraz dokumentują 50. Międzynarodowy Festiwal Kultury i Sztuki Ludności Saharyjskiej w miejscowości Douz na południu Tunezji, skąd Arabowie, Berberowie i Tuaregowie rozpoczynają swoje pustynne wyprawy. Lech Kowalski, jako jedyny Polak obserwował ślub ostatniego szachinszacha Iranu, Rezy Pahleviego i jego małżonki Farah Diby w Teheranie.

W dalszej części wystawa ukarze ceremonie ślubne w Wietnamie, Cyprze, Grecji, Kirgistanie oraz życie codzienne mieszkańców Azji i południowej Ameryki. Wiele zdjęć zostało wykonanych w Afryce, którą autor odwiedził 14 razy. Łowickim akcentem będą zdjęcia określane jako „przystanek Łowicz”, ukazujące piękno architektury miasta.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 2 lutego 2018 r. o godz. 17.00. Wystawa będzie czynna do 25 lutego 2018 r.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]