Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 maja 2019
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zaprasza do udziału w corocznym Pikniku Europejskim Osób Niepełnosprawnych i Trzeciego Wieku, który odbędzie się, 11 maja 2019 r. o godz. 15:00 na terenie muszli koncertowej w parku Błonia.
Program pikniku przewiduje m.in. prezentację instytucji i organizacji pozarządowych działających w mieście i powiecie na rzecz osób niepełnosprawnych i starszych, występy artystyczne zespołów dziecięcych i dorosłych, konkursy oraz zabawę taneczną. Każdy uczestnik pikniku będzie mógł także posilić się kiełbaską z grilla.

Razem będziemy świętować 15 lat Polski w Unii Europejskiej! Wspólną zabawę poprowadzi wodzirej Tomasz Kowara.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]