Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 maja 2019
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zaprasza do udziału w corocznym Pikniku Europejskim Osób Niepełnosprawnych i Trzeciego Wieku, który odbędzie się, 11 maja 2019 r. o godz. 15:00 na terenie muszli koncertowej w parku Błonia.
Program pikniku przewiduje m.in. prezentację instytucji i organizacji pozarządowych działających w mieście i powiecie na rzecz osób niepełnosprawnych i starszych, występy artystyczne zespołów dziecięcych i dorosłych, konkursy oraz zabawę taneczną. Każdy uczestnik pikniku będzie mógł także posilić się kiełbaską z grilla.

Razem będziemy świętować 15 lat Polski w Unii Europejskiej! Wspólną zabawę poprowadzi wodzirej Tomasz Kowara.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]