Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 grudnia 2017
Kinga Kryściak, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu zajęła pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym pn. „W kamieniu i spiżu”, którego organizatorem był Łódzki Dom Kultury wspólnie ze Społecznym Komitetem Pamięci Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Związkiem Legionistów Polskich i Ich Rodzin oraz Związkiem Strzeleckim Oddział Łódź.
Głównym celem konkursu, skierowanego zarówno do fotografów profesjonalnych jaki i amatorów, było ukazanie na zdjęciach miejsc pamięci, poświęconych marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Kinga, wykonała trzy fotografie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, znajdującego się przy ul. Podrzecznej i przedstawiła je w cyklu zatytułowanym „Dzień”. Nadesłane zdjęcia oceniało profesjonalne, pięcioosobowe jury, które w kategorii wiekowej do lat 16 postanowiło przyznać właśnie jej pierwsze miejsce.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się wczoraj, 5 grudnia 2017 r, podczas gali w 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury. W czasie spotkania można było wysłuchać gawędy o marszałku, zaprezentowanej przez prof. Przemysława Waingertnera. Spotkanie zakończył koncert patriotyczny.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]