Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
4 lutego 2019
Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę pt. „Patchwork”. Fotografie Jerzego Boreckiego. Wernisaż wstawy odbędzie się w sobotę, 9 lutego 2019 r. o godz. 15.00 w siedzibie placówki, Stary Rynek 5/7. Wystawa będzie czynna do 24 marca 2019 r.
„Fotografia to coś więcej niż obraz i więcej niż technika”.

Jerzy Borecki, łowiczanin, artysta fotografik, laureat Fotograficznych Mistrzostw Polski (medale – złoty, srebrny i brązowy, liczne wyróżnienia) oraz prestiżowej nagrody im. Marka Wielgusa, dwukrotnie wyróżniony w International Biennial Exhibition of Art Photography Child (2007 i 2014). Jego prace uzyskiwały nominacje do udziału w wielu wystawach pokonkursowych. Miał także kilka wystaw autorskich (m.in. Galeria Browarna w Łowiczu 2008, Muzeum w Łowiczu 2016).

Fotografią zajmuje się od ponad 40 lat. Jego poprzednie autorskie wystawy były tematyczne – tytuł naprowadzał widza na zamysł autora, co powodowało pożądaną interakcję. Ta wystawa ma nieco inny charakter. Tytuł jest prowokacją zmuszającą do szukania obrazów, mogących sąsiadować ze sobą na płaszczyźnie tworzącej patchwork – czy to ze względu na temat poszczególnych zdjęć, czy na ich kolorystykę lub inne walory jakie dostrzeże oglądający. To może wzbudzić emocje i musi być interesujące.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]