Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
27 maja 2019
55 osób wzięło udział w drugiej edycji akcji Oj!Czysty Las” zorganizowanej, 25 maja 2019 r. z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu.
Akcja polegała na wspólnym sprzątaniu lasku miejskiego. Najliczniejszą grupę tworzyli harcerze łowickiego hufca. Byli również członkowie młodzieżowej Rady Miejskiej oraz kilka osób, które o akcji dowiedzieli się z Internetu.

W czasie sprzątania lasu, głównie skoncentrowano się na czystości terenu wzdłuż toru kolejowego i rowów. Akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem, zorganizowanym w maneżu.

Akcja „Oj! Czysty Las” została zapoczątkowana przez młodych radnych w ubiegłym roku, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku było znaczniej mniej śmieci, co może cieszyć. Jednak nadal nie brakuje osób, którzy w czasie wypoczynku, zapominają po sobie posprzątać.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]