Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
27 maja 2019
55 osób wzięło udział w drugiej edycji akcji Oj!Czysty Las” zorganizowanej, 25 maja 2019 r. z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu.
Akcja polegała na wspólnym sprzątaniu lasku miejskiego. Najliczniejszą grupę tworzyli harcerze łowickiego hufca. Byli również członkowie młodzieżowej Rady Miejskiej oraz kilka osób, które o akcji dowiedzieli się z Internetu.

W czasie sprzątania lasu, głównie skoncentrowano się na czystości terenu wzdłuż toru kolejowego i rowów. Akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem, zorganizowanym w maneżu.

Akcja „Oj! Czysty Las” została zapoczątkowana przez młodych radnych w ubiegłym roku, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku było znaczniej mniej śmieci, co może cieszyć. Jednak nadal nie brakuje osób, którzy w czasie wypoczynku, zapominają po sobie posprzątać.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]