Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
29 kwietnia 2019
Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku zachęca wszystkich do udziału w akcji charytatywnej, polegająca na oddawaniu krwi dla chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną Juliusza Szota - syna Alicji i Jerzego Szotów – członków Stowarzyszenia.
Juliusz Szot ma 28 lat, pochodzi z Łowicza. Jest absolwentem Pijarskich Szkół Królowej Pokoju oraz Politechniki Łódzkiej, pracuje w biurze projektowym w Łodzi. W lutym 2019 r. zachorował na złośliwy nowotwór układu krwiotwórczego i od tego czasu przebywa na Oddziale Onkologicznym Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Jego szansą na życie i powrót do zdrowia jest otrzymywanie dawek krwi – sam posiada grupę 0Rh+, ale każda krew jest potrzebna!

Jak pomóc? W środę, 8 maja 2019 r. w Łowiczu na Starym Rynku obok restauracji „Polonia” w godzinach 11.00 – 14.00 stanie ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, w którym będzie można oddać krew. Jeśli komuś nie uda się w tym dniu oddać krwi, może to zrobić w każdym innym punkcie krwiodawstwa w kraju ze wskazaniem - „Dla Juliusza Szota. Szpital im. Mikołaja Kopernika w Łodzi”.

Z uwagi na konieczność wcześniejszego poinformowania Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi o liczbie osób gotowych do oddania krwi, organizatorzy akcji proszą osoby spoza Stowarzyszenia ŁUTW o kontakt pod numerem telefonu: 604 287 778. Członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku zgłaszają swoją gotowość do opiekunów grup (starostów).

Akcję wspiera Restauracja „Polonia” w Łowiczu, która na czas oddawania krwi zapewnia uczestnikom miejsce do odpoczynku, kawę, herbatę, ciastko.

O akcji. Dlaczego „spinka”? Bo Seniorzy, Przyjaciele oraz inni koledzy apelują do słuchaczy i sympatyków Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz wszystkich wrażliwych osób o przyłączenie się do akcji. Dlaczego „pokoleniowa”? Bo to od seniorów wychodzi inicjatywa ratowania młodego życia, a poza tym akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony młodych ludzi - spina/ łączy więc pokolenia i ludzi.

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]