Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
4 maja 2022
Muzeum w Łowiczu zaprasza na „Noc Muzeów”, która odbędzie się w sobotę, 14 maja 2022 r. w godz. 17.00 – 21.00. W programie imprezy wiele ciekawych propozycji.
Program
  • zwiedzanie wystawy czasowej „Napoleon I Bonaparte. W 215. rocznicę utworzenia Księstwa Warszawskiego”, oprowadzanie kuratorskie godz. 17.30 i 20.00 (parter)
  • zwiedzanie ekspozycji historycznej i etnograficznej z przewodnikiem PTTK, godz. 18.30 i 19.30 (I i II piętro)
  • otwarcie nowej wystawy stałej: Władysław Grabski i historia Banku Gospodarstwa Krajowego, godz. 18.00 (I piętro)
  • koncert w wykonaniu uczniów Centrum Edukacji Muzycznej Weronika Staszewska z Orkiestrą Gitarową „Łowicz”, godz. 19.00 (sala barokowa)
  • „Dwa koguty…” - rodzinne warsztaty plastyczne, godz. 17.00 – 21.00 (II piętro)
Wstęp wolny

Organizatorzy: Muzeum w Łowiczu, Starostwo Powiatowe w Łowiczu

Współorganizatorzy: Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Łowiczu, Centrum Edukacji Muzycznej Weronika Staszewska i PTTK Oddział w Łowiczu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]