Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 marca 2019
Łowiccy przewodnicy PTTK uczestniczyli w XXV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Przewodników Turystycznych na Jasną Górę, która odbyła się w dniach 8-10 marca 2019 r. To jedna z najważniejszych imprez przewodnickich w Polsce. Wśród uczestników, jak co roku, nie zabrakło przewodników Koła Przewodników im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu.
Organizatorem wydarzenia było Koło Przewodników Tatrzańskich im. Klimka Bachledy w Zakopanem oraz Oddział Tatrzański PTTK w Zakopanem.

W czasie spotkania przewodnicy uczestniczyli m.in. w uroczystej Mszy Świętej przewodnickiej w Bazylice Jasnogórskiej. W auli o. Augustyna Kordeckiego wysłuchali dwóch prelekcji: „40. rocznica pierwszej pielgrzymki Ojca św. Jana Pawła II do Częstochowy” - kustosza Zbiorów Sztuki Wotywnej na Jasnej Górze - o. Stanisława Rudzińskiego oraz „Śladami św. Jana Pawła II na Podhalu” – przewodnika Andrzeja Stanka, wiceprezesa Stowarzyszenia Przewodników Tatrzańskich im. Klemensa Bachledy w Zakopanem.

Jako dar dla sanktuarium organizatorzy w imieniu wszystkich przewodników przekazali plakietę w formie parzenicy, na której znalazły się blachy kilkudziesięciu kół przewodnickich, działających w Polsce. Wśród nich znalazło się również insygnium przewodników z Łowicza!

W przyszłym roku XXXVI pielgrzymkę organizować będą przewodnicy lubelscy.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]