Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
27 lipca 2017
Muzeum w Łowiczu zaprasza na Niedzielę w Skansenie w Maurzycach w dniu 13 sierpnia w godz. 12.00 - 17.00.
W trakcie warsztatów piekarniczych będzie można pozyskać dawne, często zapomniane przepisy na pieczywo. Uczestnicy poznają tajniki przygotowywania ciasta na chleb i ciasteczka, które następnie zostaną upieczone w tradycyjnym piecu chlebowym.

W programie po raz pierwszy znalazły się warsztaty haftu krzyżykowego, będzie można zapoznać się z tą archaiczną, zapomnianą już techniką wyszywania.

Oprócz tego chętni będą mogli spróbować swoich sił przy wykonywaniu łowickiej wycinanki.

Ponadto policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu opowiedzą jak zadbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas wakacji.

Dzieci z rodzicami szczególnie zapraszamy na lekcję o tkaninach w stroju łowickim, połączoną z warsztatami plastycznymi, podczas których uczestnicy wykonają fragment pasiastej tkaniny na krosienkach tkackich (godz. 13.00 i 15.00).

Natomiast w godzinach 13.00 - 17.00 odbędą się warsztaty rodzinne przybliżające dawne metody drukowania materiałów, czyli „wybijania” tkanin przy pomocy specjalnych stempli.

O godzinie 14.00 zachęcamy do poznania piękna księżackiej wsi w trakcie zwiedzania skansenu z przewodnikiem.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje bilet wstępu do skansenu.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Łódzkiego Domu Kultury – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach projektu „Rok Reymonta w województwie łódzkim”.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia wolnego czasu!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]