Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
27 lipca 2017
Muzeum w Łowiczu zaprasza na Niedzielę w Skansenie w Maurzycach w dniu 13 sierpnia w godz. 12.00 - 17.00.
W trakcie warsztatów piekarniczych będzie można pozyskać dawne, często zapomniane przepisy na pieczywo. Uczestnicy poznają tajniki przygotowywania ciasta na chleb i ciasteczka, które następnie zostaną upieczone w tradycyjnym piecu chlebowym.

W programie po raz pierwszy znalazły się warsztaty haftu krzyżykowego, będzie można zapoznać się z tą archaiczną, zapomnianą już techniką wyszywania.

Oprócz tego chętni będą mogli spróbować swoich sił przy wykonywaniu łowickiej wycinanki.

Ponadto policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu opowiedzą jak zadbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas wakacji.

Dzieci z rodzicami szczególnie zapraszamy na lekcję o tkaninach w stroju łowickim, połączoną z warsztatami plastycznymi, podczas których uczestnicy wykonają fragment pasiastej tkaniny na krosienkach tkackich (godz. 13.00 i 15.00).

Natomiast w godzinach 13.00 - 17.00 odbędą się warsztaty rodzinne przybliżające dawne metody drukowania materiałów, czyli „wybijania” tkanin przy pomocy specjalnych stempli.

O godzinie 14.00 zachęcamy do poznania piękna księżackiej wsi w trakcie zwiedzania skansenu z przewodnikiem.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje bilet wstępu do skansenu.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Łódzkiego Domu Kultury – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach projektu „Rok Reymonta w województwie łódzkim”.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia wolnego czasu!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]