Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
22 sierpnia 2018
Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza do udziału w konkursie literackim pn. „Opowiadania z Niepodległą w tle” . Konkurs adresowany jest do mieszkańców Łowicza i powiatu łowickiego, którzy ukończyli 16 lat.
Zachęcamy do podzielenia się przemyśleniami, wspomnieniami własnymi, na podstawie relacji przekazanych przez krewnych, znajomych lub materiałów archiwalnych.

Czekamy nie tylko na prace, które przybliżą nam wydarzenia i postaci związane z Łowiczem i Ziemią Łowicką z minionych lat, ale także na utwory prezentujące oczekiwania, wyobrażenia i refleksje dotyczące przyszłości naszego miasta, regionu - pisze organizator

Konkurs realizowany jest w ramach 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Organizator przewiduje nagrody pieniężne i wyróżnienia rzeczowe.

Szczegóły w Regulaminie http://www.cebrowski.pl/design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]