Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 lutego 2019
Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w kolejnej edycji konkursu pn. „Muzealne Spotkania z Fotografią”. Termin zgłaszania prac upływa 6 maja 2019 r. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi 18 maja 2019 r. w Muzeum w Łowiczu podczas Nocy Muzeów. Do 15 czerwca 2019 r. zgłoszone prace przesłane zostaną do Muzeum w Koszalinie, by wziąć udział w międzynarodowej edycji konkursu.
Przypominamy, że międzynarodowa edycja tego konkursu, organizowanego przez Muzeum w Koszalinie, cieszy się od wielu lat dużą popularnością. W bieżącym roku łowickie Muzeum po raz kolejny dołącza do grona organizatorów i przeprowadzić w Łowiczu etap pośredni, w wyniku którego zgłoszone prace zostaną następnie przesłane do Muzeum w Koszalinie.

Warto również wiedzieć, że w latach ubiegłych wybrane fotografie łowickiej młodzieży były nagradzane i prezentowane na pokonkursowej wystawie, pokazywanej w wielu placówkach muzealnych w Polsce i za granicą.

Dokumenty konkursowe w linku: http://muzeumlowicz.pl/wydarzenia/muzealne-spotkania-z-fotografia-2019-ogloszenie-konkursu/?event_date=2019-02-13

Honorowy patronat nad łowicka edycja konkursu objął Starosta Łowicki Marcin Kosiorek, a współorganizatorami są Urząd Miejski w Łowiczu, Muzeum Guzików w Łowiczu oraz Łowicki Wehikuł Czasu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]