Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 lutego 2019
Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w kolejnej edycji konkursu pn. „Muzealne Spotkania z Fotografią”. Termin zgłaszania prac upływa 6 maja 2019 r. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi 18 maja 2019 r. w Muzeum w Łowiczu podczas Nocy Muzeów. Do 15 czerwca 2019 r. zgłoszone prace przesłane zostaną do Muzeum w Koszalinie, by wziąć udział w międzynarodowej edycji konkursu.
Przypominamy, że międzynarodowa edycja tego konkursu, organizowanego przez Muzeum w Koszalinie, cieszy się od wielu lat dużą popularnością. W bieżącym roku łowickie Muzeum po raz kolejny dołącza do grona organizatorów i przeprowadzić w Łowiczu etap pośredni, w wyniku którego zgłoszone prace zostaną następnie przesłane do Muzeum w Koszalinie.

Warto również wiedzieć, że w latach ubiegłych wybrane fotografie łowickiej młodzieży były nagradzane i prezentowane na pokonkursowej wystawie, pokazywanej w wielu placówkach muzealnych w Polsce i za granicą.

Dokumenty konkursowe w linku: http://muzeumlowicz.pl/wydarzenia/muzealne-spotkania-z-fotografia-2019-ogloszenie-konkursu/?event_date=2019-02-13

Honorowy patronat nad łowicka edycja konkursu objął Starosta Łowicki Marcin Kosiorek, a współorganizatorami są Urząd Miejski w Łowiczu, Muzeum Guzików w Łowiczu oraz Łowicki Wehikuł Czasu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]