Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
8 czerwca 2018
Na Nowym Rynku w Łowiczu zorganizowany zostanie zlot legendarnych Fordów Mustangów! Samochody zaparkują w naszym mieście, 21 czerwca 2018 r. w ramach Rajdu „Classic Mustang Rally”, odbywającego się w dniach 20-24 czerwca 2018 r. Organizatorem rajdu jest Mustang Klub Polska.
Rajd „Classic Mustang Rally” jest jedyną tego typu imprezą w Polsce, zrzeszającą miłośników tej marki. Stworzony został w związku z coraz większą ilością klasycznych Fordów Mustangów w Polsce.

Mustangi wyruszą z Sochaczewa. Następnie przejadą przez Łowicz, Żychlin, Oporów, Płock, Kłóbkę do Włocławka, gdzie będzie znajdować się meta rajdu. Na trasie, uczestnicy będą mieli do wykonania codziennie kilkanaście punktowanych zadań. Kilka z nich przygotowanych zostało przez Urząd Miejski w Łowiczu i związanych będzie z historią miasta i folklorem łowickim.

W Łowiczu, piękne, klasyczne Mustangi pojawią się około godz. 10:45 do godz. 11:30. Samochody będą przyjeżdżały pojedynczo lub w małych grupach. Wśród 21 pojazdów będą niemal wszystkie modele wyprodukowane w latach 1964-1973 (coupe, fastback, convertible, mach, hardtop).

W czasie gdy uczestnicy rajdu będą wykonywać zadania, będzie można oglądać samochody, wejść do nich, a także zrobić sobie z nimi zdjęcia!

Zachęcamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Nie często bowiem się zdarza, aby tyle „ras Mustanga”, zobaczyć w jednym miejscu.

Szczegółowe informacje na temat rajdu „Classic Mustang Rally” można znaleźć na stronach:
http://classicmustangrally.pl/
https://www.facebook.com/classicmustangrally/design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]