Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
8 czerwca 2018
Na Nowym Rynku w Łowiczu zorganizowany zostanie zlot legendarnych Fordów Mustangów! Samochody zaparkują w naszym mieście, 21 czerwca 2018 r. w ramach Rajdu „Classic Mustang Rally”, odbywającego się w dniach 20-24 czerwca 2018 r. Organizatorem rajdu jest Mustang Klub Polska.
Rajd „Classic Mustang Rally” jest jedyną tego typu imprezą w Polsce, zrzeszającą miłośników tej marki. Stworzony został w związku z coraz większą ilością klasycznych Fordów Mustangów w Polsce.

Mustangi wyruszą z Sochaczewa. Następnie przejadą przez Łowicz, Żychlin, Oporów, Płock, Kłóbkę do Włocławka, gdzie będzie znajdować się meta rajdu. Na trasie, uczestnicy będą mieli do wykonania codziennie kilkanaście punktowanych zadań. Kilka z nich przygotowanych zostało przez Urząd Miejski w Łowiczu i związanych będzie z historią miasta i folklorem łowickim.

W Łowiczu, piękne, klasyczne Mustangi pojawią się około godz. 10:45 do godz. 11:30. Samochody będą przyjeżdżały pojedynczo lub w małych grupach. Wśród 21 pojazdów będą niemal wszystkie modele wyprodukowane w latach 1964-1973 (coupe, fastback, convertible, mach, hardtop).

W czasie gdy uczestnicy rajdu będą wykonywać zadania, będzie można oglądać samochody, wejść do nich, a także zrobić sobie z nimi zdjęcia!

Zachęcamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Nie często bowiem się zdarza, aby tyle „ras Mustanga”, zobaczyć w jednym miejscu.

Szczegółowe informacje na temat rajdu „Classic Mustang Rally” można znaleźć na stronach:
http://classicmustangrally.pl/
https://www.facebook.com/classicmustangrally/design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]