Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
23 sierpnia 2020
Miejsce: Przy baszcie gen. Stanisława Kalickiego

W niedzielę, 23 sierpnia 2020 r. przy baszcie gen. Stanisława Kalickiego w Łowiczu, odbędzie się niezwykle kolorowe, malarsko-muzyczne spotkanie. Na terenie parku, będzie można obejrzeć jednodniową wystawę plenerową autorstwa Arkadiusza Hablewskiego pt. „Pasiaki”. A za sprawą Jeremiego Kowalskiego i jego kapeli udać się w muzyczną podróż świata folku.

Dużą część ekspozycji pn. „Pasiaki” stanowić będą obrazy inspirowane folklorem i łowickimi „pasiakami”. Wystawa zorganizowana zostanie w ramach projektu „Łowickie pasiaki jako inspiracja w sztuce nowoczesnej – malarstwie współczesnym” dofinansowanego przez Łowicki Ośrodek Kultury w ramach "Małych Grantów 2020".

Wystawę będzie można oglądać od godz. 14:30. Spotkanie z autorem zaplanowane zostało na godz. 16:30. Pół godziny później, o godz. 17:00 na scenie plenerowej wystąpi Jeremi Kowalski z kapelą.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]