Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
1 - 3 maja 2022
Miejsce: Skansen w Maurzycach
Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w corocznej Majówce w Skansenie w Maurzycach, która odbędzie się w dniach, 1-3 maja 2022 r.

W niedzielę, 1 maja 2022 r. w godz. 12.00 – 17.00 na terenie skansenu odbędą się warsztaty rękodzielnicze w czasie których będzie można poznać tajniki haftu koralikowego oraz plastyczne pt. „Mali muzykanci”, nawiązujące do tradycji muzycznych regionu łowickiego (uczestnicy poznają instrumenty charakterystyczne dla muzyki ludowej). O godz. 12.00, odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Z wodą, gajem i chorągwią. Wielkanocne chodzenia na Mazowszu”, przygotowanej przez Dział Etnografii Muzeum Mazowieckiego w Płocku. O wystawie opowiedzą Magdalena Lica-Kaczan i Grzegorz Piaskowski, pracownicy Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Wystawa będzie prezentowana w budynku plebanii. Ponadto o godz. 12.30 i 15.00 przy budynku kasy będzie czekał przewodnik, który oprowadzi po skansenie.

W poniedziałek, 2 maja 2022 r. odbędą się dwie wycieczki po skansenie – o godz. 11.00 i 13.00. Przewodnik na uczestników wycieczki, będzie czekał przy budynku kasy.

We wtorek, 3 maja 2022 r. w godz. 12.00 – 17.00 odbędą się warsztaty rękodzielnicze dotyczące rzeźby ludowej oraz warsztaty plastyczne pn. „W wiejskiej szkole”, podczas których uczestnicy spróbują pisania gęsim piórem i stalówką. Ponadto udostępniona będzie do zwiedzania wystawa „Z wodą, gajem i chorągwią. Wielkanocne chodzenia na Mazowszu”, a o godz. 12.30 i 15.00 przewodnik oprowadzi po skansenie (zbiórka przy budynku kasy).

Na wydarzenia obowiązuje bilet wstępu do skansenu.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]