Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 maja 2019
W Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, 11 maja 2019 r. odbyła się kolejna, jubileuszowa 10. edycja konkursu piękności - Miss Uniwersytetu Medycznego 2019.
W konkursie wzięło udział 12 studentek wielu kierunków studiów m.in. analityki medycznej, fizjoterapii, kosmetologii, lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, pielęgniarstwa oraz ratownictwa medycznego. Wśród nich łowiczanka Kinga Sęk, obecnie studentka zdrowia publicznego na wydziale nauk o zdrowiu UM w Łodzi.

Wszystkie kandydatki wystąpiły przed licznie zgormadzoną publicznością i jury czterokrotnie. Najpierw zaprezentowały się w strojach sportowych, później branżowych medycznych, w kostiumach kąpielowych i w finale w sukniach wieczorowych, zaprojektowanych przez Angelikę Józefczyk.

Miss Uniwersytetu Medycznego 2019 w Łodzi została wybrana Kinga Sęk!

W czasie uroczystej gali została udekorowana koroną przez ubiegłoroczną miss Magdalenę Czech z Opoczna. Wygrana, otwiera dla niej również drzwi do udziału w półfinałach prestiżowego konkursu Miss Polonia! Wybory Miss UMed od lat odbywają się pod patronatem biura konkursu Miss Polonia, a jego finalistki są nagradzane tzw. dzikimi kartami, czyli przepustkami do wyborów ogólnopolskich.

Warto przypomnieć, że Kinga Sęk w ubiegłym roku została I Wiceksiężanką Roku 2018 w konkursie organizowanym przez Miasto Łowicz. W tegorocznej edycji wyborów Księżanki i Księżaka Roku, ponownie spróbuje swoich sił.

Gratulujemy!!!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]