Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 maja 2019
W Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, 11 maja 2019 r. odbyła się kolejna, jubileuszowa 10. edycja konkursu piękności - Miss Uniwersytetu Medycznego 2019.
W konkursie wzięło udział 12 studentek wielu kierunków studiów m.in. analityki medycznej, fizjoterapii, kosmetologii, lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, pielęgniarstwa oraz ratownictwa medycznego. Wśród nich łowiczanka Kinga Sęk, obecnie studentka zdrowia publicznego na wydziale nauk o zdrowiu UM w Łodzi.

Wszystkie kandydatki wystąpiły przed licznie zgormadzoną publicznością i jury czterokrotnie. Najpierw zaprezentowały się w strojach sportowych, później branżowych medycznych, w kostiumach kąpielowych i w finale w sukniach wieczorowych, zaprojektowanych przez Angelikę Józefczyk.

Miss Uniwersytetu Medycznego 2019 w Łodzi została wybrana Kinga Sęk!

W czasie uroczystej gali została udekorowana koroną przez ubiegłoroczną miss Magdalenę Czech z Opoczna. Wygrana, otwiera dla niej również drzwi do udziału w półfinałach prestiżowego konkursu Miss Polonia! Wybory Miss UMed od lat odbywają się pod patronatem biura konkursu Miss Polonia, a jego finalistki są nagradzane tzw. dzikimi kartami, czyli przepustkami do wyborów ogólnopolskich.

Warto przypomnieć, że Kinga Sęk w ubiegłym roku została I Wiceksiężanką Roku 2018 w konkursie organizowanym przez Miasto Łowicz. W tegorocznej edycji wyborów Księżanki i Księżaka Roku, ponownie spróbuje swoich sił.

Gratulujemy!!!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]