Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
1 grudnia 2019
Wiele mówiło się o tym, że ten popularny fast food, zamierza otworzyć swoją restaurację w Łowiczu. Tworzyły się legendy i różne teorie… I w końcu, po niezwykle długim oczekiwaniu, opowieści stały się faktem. W sobotę, 30 listopada 2019 r. oficjalnie został otwarty łowicki MacDonald’s!
To lokal typu McDrive z obsługą gości zmotoryzowanych. Dla nich przygotowano 29 miejsc parkingowych. Wewnątrz znajduje się 78 miejsc siedzących (razem ze strefą kawiarnianą McCafe). Dodatkowo przy restauracji powstała strefa z ogródkiem i zjeżdżalnią dla dzieci, która na pewno będzie wykorzystywana w sezonie letnim. Lokal przystosowany został również do obsługi osób z niepełnosprawnościami i oferuje darmowy dostęp do Internetu.

Wystrój wnętrza zaprojektowano w nowoczesnym i jednocześnie przyjaznym stylu. Biel ścian z charakterystycznymi elementami graficznymi w formie dużych czarnych liter, przełamują żywe barwy mebli i innych elementów wyposażenia. W łowickim Mac-u zatrudnienie znalazło 60 pracowników, w tym 12 menadżerów.

W otwarciu restauracji wzięło udział wielu mieszkańców Łowicza. Artystycznie wydarzenie uświetnił Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy”design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]