Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
4 lipca 2017
Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34 zaprasza do obejrzenia kolejnej, ciekawej wystawy fotograficznej! Tym razem wernisaż odbędzie się w Galerii Łowickiej, do której została przeniesiona galeria. EV34 od lipca 2017 r. będzie mieścić się w korytarzu prowadzącym do salonu EMPiK. Wejście bezpośrednio od ul. Stanisławskiego. Otwarcie wystawy „Live in Łowicz” odbędzie się 7 lipca 2017 r. o godz. 17:00.
Zmiana miejsca dotychczasowej prezentacji w bramie kamienicy przy ulicy Zduńskiej 34 w Łowiczu, spowodowana była chęcią rozwoju i by wystawy trafiały do większego grona odbiorców - mówi Sylwester Cichal, jeden z pomysłodawców założenia EV34. Od czasu otwarcia galerii, a miało to miejsce, 21 stycznia 2012 r. udało nam się zorganizować w sumie 27 wystaw o różnej tematyce: fotograficznej, artystycznej, historycznej i przyrodniczej. Swoje prace zaprezentowało u nas ponad 40 autorów. Bardzo nas to cieszy i za to im dziękujemy. Przyszedł jednak czas na nowe otwarcie.

Wybór padł na Galerię Łowicką w której prezentowaliśmy już swoje pracę. Spotkaliśmy się tam z dużą życzliwością i zrozumieniem ze strony Marty Wróbel, właścicielki galerii, która zaoferowała nam swoją pomoc, udostępniając m.in. bezpłatnie przestrzeń do prezentacji. Startujemy w nowym miejscu z nową wystawą „Live in Łowicz”. Tym razem będą to fotografie ukazujące muzyczną stronę miasta.

Dlaczego? Bo Kultura jako całokształt duchowego i materialnego dorobku społeczeństwa, od początku była częścią Łowicza – wyjaśnia Jacek Rybus. Największy na nią wpływ miał niewątpliwie fakt istnienia Dworu Prymasowskiego w Łowiczu, dzięki któremu tworzyli tutaj znakomici „twórcy kultury minionych epok” w osobach wybitnych malarzy, rzeźbiarzy, literatów, muzyków i architektów. Dowodem na to są zachowane do dziś, pomimo różnych zawirowań dziejowych, liczne zabytki miasta. Ale na Kulturę składają się również wydarzenia artystyczne. Najwięcej z nich ma charakter muzyczny, co nie powinno nikogo dziwić, bo przecież każdy z nas lubi bawić się przy dobrej muzyce.

W tym roku po przerwie, za sprawą Łowickiego Ośrodka Kultury do kalendarza imprez miejskich powróciły Dni Łowicza. Bardzo nas to cieszy! Postanowiliśmy ten fakt podkreślić! Powrót święta miasta, to również doskonała okazja do przypomnienia sobie artystów występujących w Łowiczu. Niech wystawa będzie fotograficznym przedłużeniem tych dni.

Informacje na temat działalności EV34 można znaleźć na fun page galerii: www.facebook.com/Ekspozycja-34-Foto-Art-Galeria-355541674471504/design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]