Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 marca 2019
Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu, tworzące klub WKS10PP i będące członkiem stowarzyszenia RETRO LIGA w związku z 100 rocznicą powstania PZPN i Reprezentacji Polski (1919-2019), zachęca do licytacji retro koszulki Roberta Lewandowskiego!
Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów wyjazdu dzieci z Domu Dziecka w Strobowie (o. Skierniewic) na mecz Polska-Łotwa, który odbędzie się 24 marca 2019 r. Będzie to dla nich z pewnością niesamowita podróż i wspaniałe przeżycie!

Koszt wyjazdu w części pokrywa stowarzyszenie RETRO LIGA, a częściowo pieniądze zebrane z licytacji koszulki.

„Dziesiątacy” dziękują Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, a w szczególności Panu Januszowi Basałajowi za pomoc w zakresie biletów dla dzieci ze Strobowa. Dzięki takim działaniom wiemy, że słowa „łączy nas piłka”, to coś więcej niż zwykły slogan na koszulkach. Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/koszulka-kopia-z-1921-r-polska-wegry-r-lewandowski-7883370949design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]