Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 sierpnia 2022, 17:00
Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału Ł.OK! Festiwalu, który odbędzie się w sobotę, 6 sierpnia 2022 r. na dziedzińcu ośrodka (wejście od ul. Starorzecze). W programie Festiwalu znalazło się wiele ciekawych propozycji. Na scenie wystąpią: Sam Karol, Dorośli, Józef Skrzek, You.Guru, Columbus Duo oraz Adam Kempa! Początek o godz. 17:00.

Bilety na Festiwal w cenie: I pula 30 zł od 6 – 26 lipca, II pula 40 zł od 27 lipca do 4 sierpnia, III pula 50 zł od 5 sierpnia można nabyć w kasie kina Fenix oraz on-line: https://lok.systembiletowy.pl/

Koordynatorami Festiwalu są Mateusz Rudak, Zbigniew Stelmaszewski i Jacek Florczak. Projekt plakatu wykonał: Jakub Papuga

Partnerami organizatora Festiwalu (Łowicki Ośrodek Kultury) są: Restauracja Powroty, Browar Bednary, Hotel Eco Łowicz

Patronami medialnymi: Nowy Łowiczanin, www.lowiczanin.info, www.lowicz24.eu i Radio Victoria 103,5 FM.

Festiwal realizowany będzie przy wsparciu ze środków Urzędu Miejskiego w Łowiczu.

Program Festiwalu.

1. SAM KAROL – to Karol Strzemieczny z zespołu Paula & Karol.
Karol zagra dla nas swoje ulubione piosenki i w ten sposób będzie nas rozgrzewał przez pierwsze dwie godziny. Robił to nie raz i nie dwa w najfajniejszych warszawskich miejscówkach, więc poradzi sobie też nad Bzurą.
https://www.facebook.com/Sam-Karol-2079852138751227

2. DOROŚLI – to akustyczny, piosenkowy projekt z polskimi tekstami, wpisujący się nurt slow-life, alt-country, new folk.
Dorośli to intymna, kameralna atmosfera na koncertach, świetny kontakt z publicznością, muzyka, która daje wytchnienie, poczucie bliskości i bezpieczeństwa to zespół Igora Spolskiego, w skład którego wchodzą: Igor Spolski autor tekstów (Płyny), Karola Strzemieczny (Paula i Karol), Iza Lamik (Baasch, Leonoff) oraz Krzysztof Mika (Dollars Brothers, Serencza Blues Jankers). Różne to są składy, różnie tam sobie mieszają, bo przecież są „Dorośli”, więc mogą.
https://www.facebook.com/dorosliband
https://www.instagram.com/dorosli_band/

3. JÓZEF SKRZEK – muzyk którego przedstawiać nie trzeba, a nawet nie wypada. To legenda!
Kiedy uruchamia swój wysłużony, poobijany egzemplarz kultowego syntezatora Minimoog, nie ma sobie równych. Jest niekwestionowanym wirtuozem tego instrumentu – a to dopiero początek licznych umiejętności Józefa Skrzeka. Za charakterystyczną burzą włosów kryje się artysta, który od ponad czterdziestu lat jest aktywnym i kreatywnym twórcą. Wciąż idzie do przodu, szukając nowych form wyrazu, zaskakując i słuchaczy, i samego siebie. Nie jest człowiekiem jednego stylu – inaczej brzmiał jako ekspresyjny basista grupy Breakout, inaczej jako wszechstronny multiinstrumentalista legendarnego SBB, inaczej jako muzyk eksploatujący brzmienia syntezatorów pod sklepieniem Planetarium Śląskiego, a jeszcze inaczej podczas nastrojowych koncertów organowych. Jest genialnym improwizatorem, który z powodzeniem wdawał się w fascynujące, instrumentalne dialogi z tak wielkimi artystami, jak Tomasz Stańko, Michał Banasik czy Thijs van Leer. Od połowy lat 90. z powodzeniem zajmuje się produkcją dużych widowisk multimedialnych, osadzając je w tak niecodziennych miejscach jak kopalnia srebra, latarnia morska czy zbocze góry Stecówka. Komponuje także dla teatru i filmu, pojawia się gościnnie w innych projektach i ciągle koncertuje. Do Łowicza zabiera ze sobą i wykona na naszej scenie suitę „Viator”.
http://skrzek.com/

4. YOU.GURU – powstało z chęci wspólnego eksperymentowania z formą muzyczną. Dźwiękowy odruch, reakcja na dziwne czasy. Muzyka balansująca na nieobliczalnym gruncie, w rytm transowych zapętleń i psychodelicznych melodii. Nie bez znaczenia pozostaje bagaż muzycznych doświadczeń (Innercity Ensemble, B.O.K, Something Like Elvis, Tissura Ani, Potty Umbrella, Upside Down). To właśnie przenikanie się różnych estetyk i inspiracji jest kluczem do muzyki you.Guru.
www.youguru.pl
www.facebook.com/you.Guru.band
www.youguru.bandcamp.com

5. COLUMBUS DUO – nie jest nowym, młodym zespołem, nie jest nadzieją rodzimego undergroundu ani nawet wschodzącą gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej. Ci dwaj ludzie grają ze sobą już ponad 20 lat, a na dodatek są braćmi. Właśnie wydali kolejny doskonały album „Suprematist”.
https://columbusduo.bandcamp.com/

6. ADAM KEMPA – prężnie działający operator gitar i syntezatorów, wokalista, producent oraz ceniony organizator życia kulturalnego Bydgoszczy. Zafascynowany punktem, w którym awangardowe środki wyrazu spotykają się z rozsądną nutką songwritterstwa, wiązał się z takimi projektami jak Godot, Caluskov 102, Rozwód czy 5G.
https://adamkempaensambleorchestramusicgroupband.bandcamp.com/

Źródło informacji: www.lok.art.pl


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]