Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
29 marca 2019
Ruszała sprzedaż biletów na wydarzenia związane z Ł Festiwalem! Impreza zorganizowana zostanie po raz piaty! Po ubiegłorocznym sukcesie „rozwija skrzydła” i będzie oferować jeszcze więcej, ciekawych propozycji.
Ł Festiwal to jednodniowa impreza organizowana przez Łowicki Ośrodek Kultury, której aspiracją i nieodzownym dążeniem jest poszerzanie muzycznych horyzontów poprzez jak najlepszą selekcję artystów związanych z nurtem szeroko pojętej alternatywy. Selekcji niezwykle surowej i wymagającej, która stawia na najbardziej oryginalne formy. Organizatorom nie zależy na największych gwiazdach.

Główną ideą jest promocja artystów, których muzyka nie ma szansy przebić się do mainstreamu. Festiwal odbywa się w wyjątkowej scenerii dziedzińca Łowickiego Ośrodka Kultury, gdzie z jednej strony klimat budują murale autorstwa M-City, a z drugiej bliskie sąsiedztwo największego obszaru zielonego w mieście – parku Błonie z widokiem na starą część miasta.

- W tym roku mija dokładnie pięć lat odkąd zrodziła się idea tego wydarzenia. Pięć lat to niewiele, jednak czujemy jakby Ł Festiwal był z nami od zawsze. Od początku zależało nam na imprezie, która nie idzie na kompromisy, buduje swoją pozycję stawiając na najbardziej oryginalnych artystów, którzy wyznaczają własne tory. Może i daleko nam do innych, ale nigdzie indziej nie ma drugiego takiego miejsca i takich ludzi połączonych w całkowicie oddolnej inicjatywie. Pierwsi wykonawcy już niebawem! - pisze koordynator imprezy Adam Bombrych.

Tegoroczna edycja odbędzie się, 10 sierpnia 2019 r.

Zachęcamy do śledzenia wszystkich aktualności dotyczących imprezy na stronie Facebook: www.facebook.com/lfestiwal W sprzedaży jest już limitowana pula biletów w promocyjnej cenie. Bilety można kupić na www.goout.net oraz w kasie Kina Fenix.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]