Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
29 marca 2019
Ruszała sprzedaż biletów na wydarzenia związane z Ł Festiwalem! Impreza zorganizowana zostanie po raz piaty! Po ubiegłorocznym sukcesie „rozwija skrzydła” i będzie oferować jeszcze więcej, ciekawych propozycji.
Ł Festiwal to jednodniowa impreza organizowana przez Łowicki Ośrodek Kultury, której aspiracją i nieodzownym dążeniem jest poszerzanie muzycznych horyzontów poprzez jak najlepszą selekcję artystów związanych z nurtem szeroko pojętej alternatywy. Selekcji niezwykle surowej i wymagającej, która stawia na najbardziej oryginalne formy. Organizatorom nie zależy na największych gwiazdach.

Główną ideą jest promocja artystów, których muzyka nie ma szansy przebić się do mainstreamu. Festiwal odbywa się w wyjątkowej scenerii dziedzińca Łowickiego Ośrodka Kultury, gdzie z jednej strony klimat budują murale autorstwa M-City, a z drugiej bliskie sąsiedztwo największego obszaru zielonego w mieście – parku Błonie z widokiem na starą część miasta.

- W tym roku mija dokładnie pięć lat odkąd zrodziła się idea tego wydarzenia. Pięć lat to niewiele, jednak czujemy jakby Ł Festiwal był z nami od zawsze. Od początku zależało nam na imprezie, która nie idzie na kompromisy, buduje swoją pozycję stawiając na najbardziej oryginalnych artystów, którzy wyznaczają własne tory. Może i daleko nam do innych, ale nigdzie indziej nie ma drugiego takiego miejsca i takich ludzi połączonych w całkowicie oddolnej inicjatywie. Pierwsi wykonawcy już niebawem! - pisze koordynator imprezy Adam Bombrych.

Tegoroczna edycja odbędzie się, 10 sierpnia 2019 r.

Zachęcamy do śledzenia wszystkich aktualności dotyczących imprezy na stronie Facebook: www.facebook.com/lfestiwal W sprzedaży jest już limitowana pula biletów w promocyjnej cenie. Bilety można kupić na www.goout.net oraz w kasie Kina Fenix.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]