Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Miasta partnerskie
Łowicz prowadzi szeroką współpracę z sześcioma miastami partnerskimi. Są to: Colditzv(Niemcy), Lubliniec, Soleczniki (Litwa), Reda, Saluzzo (Włochy) oraz Montoire-sur-le-Loir (Francja). Współpraca ma charakter kulturalny, społeczny, gospodarczy i turystyczny.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
8 września 2019, 14:00
Miejsce: Nowy Rynek


Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zaprasza do udziału w kolejnej edycji „Księżackiego Jadła - Festiwalu Dobrej Żywności”. Jedna z najsmaczniejszych imprez w województwie łódzkim, odbędzie się w niedzielę, 8 września 2019 r. na Nowym Rynku. Rozpoczęcie imprezy o godz. 14:00.

Księżackie Jadło, każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Łowicza oraz przybyłych gości. Podczas imprezy, będzie można nie tylko poczuć niepowtarzalny klimat miasta, ale co najważniejsze, spróbować regionalnych potraw przygotowanych przez łowickie koła gospodyń wiejskich oraz poznać produkty polskich producentów żywności.

Impreza odbywa się w miejscu wyjątkowym, na jednym z najstarszym w Europie, oryginalnym, bo trójkątnym rynku! W czasie trwania imprezy na scenie głównej zaprezentują się zespoły cieszące się ogólnopolską popularnością. Gośćmi Księżackiego Jadła w tym roku będą zespoły: Hit Boyz wykonujący przeboje polskiej muzyki tanecznej, Dimitris Zorbas, jeden z liderów muzyki greckiej na scenie polskiej oraz zespół Weekend wykonujący muzykę disco polo.

Gwiazdą Wieczoru będzie znany zespół rockowy Wilki z liderem Robertem Gawlińskim. Gościem specjalnym Księżackiego Jadła, będzie Mariusz Szwed, finalista III edycji programu MasterChef.

Podobnie jak w latach ubiegłych, przeprowadzony zostanie konkurs na łowicką potrawę regionalną. Rok temu mogliśmy spróbować różnych odmian krupniku, tym razem delektować będziemy się zupą ogórkową. Udział w konkursie zapowiedziały Koła Gospodyń Wiejskich z okolic Łowicza.

Obok stoisk konkursowych, twórcy ludowi zaprezentują swoje rękodzieło: hafty, wycinanki, naczynia, lalki łowickie, serwety i kwiaty. Na Księżackim Jadle nie zabraknie także stoisk promujących dobrą żywność polskich producentów. W czasie trwania imprezy, będzie można również wziąć udział w bezpłatnych warsztatach ludowych. Wszyscy, którzy będą chcieli nauczyć się wykonywać łowickie wycinanki, kwiaty z bibuły czy też wyhaftować łowicką różę na aksamicie, będą mieli taką możliwość!

Organizatorami Księżackiego Jadła jest Urząd Miejski w Łowiczu i Łowicki Ośrodek Kultury

PROGRAM FESTIWALU DOBREJ ŻYWNOŚCI „KSIĘŻACKIE JADŁO” - 8 WRZEŚNIA 2019 r.
14.00 – otwarcie imprezy
14.15 – 15.45 – konkurs kulinarny na najlepszą „Łowicką zupę ogórkową”
14.30 – występ zespołu HIT BOYZ
15.45 - 16.45 – pokaz kulinarny Mariusza Szweda
16.45 – 18.00 – występ zespołu DIMITRIS ZORBAS
18.00 – 18.30 – rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego i wręczenie nagród
18.30 – 20.00 – występ zespołu WEEKEND
20.00 – występ Gwiazdy Wieczoru - Zespół WILKI


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]